PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Blaz Janc będzie zawodnikiem naszego klubu!

Autor: Dodano: 2017-01-10, 13:45 3

Blaz Janc będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce! 20-letni słoweński skrzydłowy zostanie zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" od sezonu przyszłego sezonu 2017/18. Mierzący 185 centymetrów prawoskrzydłowy uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Blaz Janc podpisał z klubem trzyletni kontrakt - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika. Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić własnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego zawodnika, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuje klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - mówi Prezes Bertus Servaas. 

Blaz Janc urodził się 20 listopada 1996 roku. Od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jest etatowym reprezentantem Słowenii. W 14 meczach dla swojego zespołu narodowego zdobył 60 goli. Prawoskrzydłowy wystąpi także w ropoczynających się w środę Mistrzostwach Świata we Francji. Pomimo młodego wieku (19 lat), zawodnik brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podczas IO zdobył dla Słowenii 28 bramek (średnia 4,7 na mecz)  i był najlepszym strzelcem kadry podczas zmagań olimpijskich. W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, Janc zdobył dla Celje 67 goli, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców w swojej drużynie. W obecnych rozgrywkach w 8 meczach dla Celje w LM  zdobył 48 goli. Warto odnotować, że pierwszą swoją bramkę w Lidze Mistrzów zawodnik zdobył dla Celje w wieku 15 lat (!). Słoweński skrzydłowy był najlepszym strzelcem Mistrzostw Europy w Danii (U-19), zdobywając w turnieju 69 goli.

Zawodnik wielokrotnie był wyróżniany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej po meczach Velux EHF Champions League. W materiale telewizji EHF TV został także wybrany jednym z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. 

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • kibiCK :
  + 0 -

  Mógł przebierać w ofertach, wybrał Kielce i to bardzo cieszy. Chcieliśmy żeby do nas trafił, ale jeszcze bardziej chciał tego sam zawodnik. Jego determinacja pomogła w negocjacjach z Celje. Tobias po sezonie odchodzi więc musiał przyjść zawodnik równie dobry i właśnie taki zawodnik został zakontraktowany. W dodatku ma dopiero 20 lat a więc przy okazji odmłodzimy sobie prawe skrzydło.

  Dobre jest również to, że ten zawodnik oprócz bardzo dobrej gry na skrzydle potrafi także grać na prawym rozegraniu i to nie gorzej niż etatowi zawodnicy grający na tej pozycji. W razie jakichkolwiek kontuzji na prawym rozegraniu nie będzie problemu.

  O takich zawodnikach mówi się wirtuozi i on na takie miano zasługuje. Kapitalny transfer - Kielce to potęga :)


  zgłoś do usunięcia
  Alvaro :
  + 0 -

  Świetny transfer, Janc to znakomity zawodnik. Witamy w Kielcach.


  zgłoś do usunięcia
  Handball_Fan :
  + 0 -

  REWELACJA!!!!!!!! JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH TALNETÓW ŚWIATWEJ PIŁKI RĘCZNEJ !!!!! KTO WIE CZY NIE NAJWIĘKSZY !!!!!!! Wielki walczak i jedne z mojej prywatnej listy życzeń młodych talentów.
  Blaz welcome to Kielce !! We are proud you become one of our handball family !! See you soon in Kielce (in fabruary for teh last time you will play against Kielce ). Take care and all the best for coming year and years !!!!!!!! Great news for the new year !!!!!


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!