PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Blaz Janc będzie zawodnikiem naszego klubu!

Autor: Dodano: 2017-01-10, 13:45 3

Blaz Janc będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce! 20-letni słoweński skrzydłowy zostanie zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" od sezonu przyszłego sezonu 2017/18. Mierzący 185 centymetrów prawoskrzydłowy uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Blaz Janc podpisał z klubem trzyletni kontrakt - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika. Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić własnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego zawodnika, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuje klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - mówi Prezes Bertus Servaas.

Blaz Janc urodził się 20 listopada 1996 roku. Od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jest etatowym reprezentantem Słowenii. W 14 meczach dla swojego zespołu narodowego zdobył 60 goli. Prawoskrzydłowy wystąpi także w ropoczynających się w środę Mistrzostwach Świata we Francji. Pomimo młodego wieku (19 lat), zawodnik brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podczas IO zdobył dla Słowenii 28 bramek (średnia 4,7 na mecz)  i był najlepszym strzelcem kadry podczas zmagań olimpijskich. W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, Janc zdobył dla Celje 67 goli, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców w swojej drużynie. W obecnych rozgrywkach w 8 meczach dla Celje w LM  zdobył 48 goli. Warto odnotować, że pierwszą swoją bramkę w Lidze Mistrzów zawodnik zdobył dla Celje w wieku 15 lat (!). Słoweński skrzydłowy był najlepszym strzelcem Mistrzostw Europy w Danii (U-19), zdobywając w turnieju 69 goli.

Zawodnik wielokrotnie był wyróżniany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej po meczach Velux EHF Champions League. W materiale telewizji EHF TV został także wybrany jednym z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie.