PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Przed meczem z Celje

Autor: Dodano: 2017-02-17, 11:50 3

W najbliższą niedzielę nasza drużyna zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z najlepszą słoweńską siódemką - Celje Pivovarna Lasko. Nasi rywale to prawdziwy hegemon rodzimej ligi, na krajowym podwórku Celje aż 20 razy (!) sięgało po mistrzostwo. W 2004 drużyna m.in. z Urosem Zormanem w składzie wygrała rozgrywki Ligi Mistrzów. Przez ostatnie kilka sezonów skład drużyny bazuje głównie na młodych słoweńskich zawodnikach, którzy osiągają już sukcesy na arenie międzynarodowej.

W składzie naszego rywala znajdziemy m.in. aż sześciu reprezentantów Słowenii, którzy kilkanaście dni temu podczas Mistrzostw Świata we Francji sięgnęli po brązowy medal - Borut Mackovsek, Vid Poteko, Miha Zarabec, Urban Lesjak, Tilen Kodrin i Blaz Janc. Ten ostatni od sezonu 2017/18 będzie zawodnikiem naszego klubu. W odwrotnym kierunku powędruje natomiast pozyskany przez nasz klub także od kolejnego sezonu - Dani Dujszebajew, który zostanie wypożyczony do Celje na okres dwóch sezonów. Nie brakuje także innych transferów z przeszłości na linii kielecki i słoweński klub. W styczniu 2011 roku właśnie z Celje do stolicy regionu świętokrzyskiego trafił Uros Zorman. Nasz playmaker po raz pierwszy zagra w hali Zlatorog Arena ze swoim byłym klubem w "żółto-biało-niebieskich" barwach. 

Zespół Celje Pivovarna Lasko rywalizuje w lidze słoweński, SEHA League i Lidze Mistrzów. W rozgrywkach SEHA, słoweński zespół zajmuje czwarte miejsce za plecami: PPD Zagrzeb, Veszprem i Vardaru Skopje. W ostatnim meczu podopieczni trenera Branko Tamse ulegli na własnym parkiecie PPD Zagrzeb 29:32. W tabeli grupu B Velux EHF Champions League nasz niedzielny rywal plasuje się na 7. pozycji z dorobkiem pięciu punktów. W ostatnim spotkaniu LM, Celje nieznacznie uległo na własnym parkiecie szwedzkiemu IFK Kristianstad 27:28. 

Najskutecznieszymi zawodnikami mistrza Słowenii są skrzydłowi. W rozgrywkach LM w dotychczasowych meczach aż 56 goli zdobył Blaz Janc a 40 trafień ma na swoim koncie najbardziej doświadczony w zespole, 36-letni Luka Zvizej. 

Dotychczas nasza drużyna mierzyła się z Celje w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie pięć razy, cztery razy górą byli Słoweńcy (sezony 1999/2000 i 2010/11). W pierwszym meczu obecnego sezonu górą byli kielczanie 31:23. Kolejny mecz pomiędzy obiema siódemkami już w najbliższą niedzielę w hali Zlatorog Arena w Celje. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00. Nasz zespół będzie dopingować na miejscu 50-osobowa grupa kibiców ze stolicy regionu świętokrzyskiego. Transmisja meczu w Canal+Sport 2 i Eleven Sport. 

Pierwsze spotkania obu zespołów w sezonie 1999/2000

Po raz pierwszy w hali Zlatorog Arena przeciwko swojemu byłem klubowi zagra Uros Zorman

Blaz Janc od sezonu 2017/18 będzie zawodnikiem naszego klubu

 

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • kuntakinte :
  + 0 -

  mój błąd, zapomniałem, że graliśmy już mecz vardarem :) czyli nawet jak my wygramy wszystkie mecze,a oni swoje, to mamy ujemny blilans bramkowy z nimi i zajmujemy drugie.


  zgłoś do usunięcia
  kuntakinte :
  + 0 -

  Wygrana Vardaru z pickiem naszej sytuacji nie zmienia. Wygrywamy 4 mecze i mamy pierwsze miejsce, niezależnie od innych wyników.


  zgłoś do usunięcia
  Alvaro :
  + 0 -

  Szanse na zdobycie pierwszego miejsca w grupie oddalają się wielkimi krokami. Pick Szeged - Vardar Skopje 21:23, niestety przykre.


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!