PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Czas na ćwierćfinał!

Autor: Maciej Czerwiec Dodano: 2017-04-21, 13:11 0

Vive Tauron Kielce zakończyło fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Pierwsza pozycja w tabeli łączonej z grup granatowej oraz pomarańczowej, daje przywilej rozgrywania meczów rewanżowych przed własną publicznością.

Pierwszym wyzwaniem żółto-biało-niebieskich jest ćwierćfinałowa rywalizacja z NMC Górnikiem Zabrze. W najbliższą niedzielę kielczanie wybiorą się na Śląsk, aby walczyć o korzystny wynik przed rewanżem, który odbędzie się 29 kwietnia w Hali Legionów.

Górnik zdobył prawo do gry w ćwierćfinale, pokonując w meczach o Dziką Kartę mielecką Stal. Natomiast zawodnicy Vive Tauron Kielce przystępują do rywalizacji po krótkiej przerwie świątecznej – nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w tym okresie gramy tylko jeden mecz w tygodniu, oczywiście chcielibyśmy grać dwa, ale to jest sport – mówił na briefingu przedmeczowym trener Talant Dujszebajew. Darko Djukić dodał, że - zespół się czuję super po tych kilku dniach odpoczynku. To jest ważne dla nas. Teraz mamy kilka dni na przygotowanie się do najbliższego spotkania. W składzie naszego przeciwnika występuje kilku reprezentantów polski, na czele z Markiem Daćko oraz bramkarzem Mateuszem Korneckim. Drużyna z Zabrze bardzo dobrze gra w ataku, rzucają dużo bramek, świetnie współpracują z obrotowym, co moim zdaniem jest ich najgroźniejszą bronią – komplementował przeciwników Piotr Chrapkowski. Rzeczywiście, chyba najjaśniejszą postacią w Górniku jest kołowy Marek Daćko, który  w ostatnim czasie rzuca najwięcej bramek dla swojej ekipy. „Chrapkowi” wtórował nasz prawoskrzydłowy, mówiąc o sile naszego rywala – graliśmy z Zabrzem dwa razy w tym sezonie, więc wiem, że to jest dobry zespół, który walczy o każdą piłkę.

W kieleckim zespole prawie wszyscy zawodnicy gotowi są do gry. Po kontuzji, powoli wraca do treningów Mariusz Jurkiewicz. Na ostatnich zajęciach brakowało Filipa Ivicia, który zmaga się z przeziębieniem. O sytuacji w drużynie mówił Talant Dujszebajew – Filip do piątku ma wolne od treningów, ale mam nadzieję, że do niedzieli wyzdrowieje i będzie mógł pomóc Sławkowi Szmalowi, jeżeli będzie taka potrzeba.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe już w niedzielę o godzinie 15:15. Transmisja z tego meczu na Canal+ Sport, a relacja tekstowa na naszej stronie. Rewanż w sobotę 29 kwietnia w Hali Legionów. Bilety na ten mecz dostępne na stronie vtkielc.pl w zakładce „Bilety”.  Zapraszamy!

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!