PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Luka Cindrić zagra w Kielcach!

Autor: Dodano: 2017-06-07, 14:50 3

Luka Cindrić od sezonu 2018/19 będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce. Kontrakt będzie obowiązywał na trzy lata. Playmaker występuje obecnie w macedońskim Varadrze Skopje, z którym kilka dni temu wygrał rozgrywki Velux EHF Champions League. 24-letni zawodnik miał bardzo duży wkład w sukces zespołu, zdobywając m.in. decydującego gola w półfinałowym spotkaniu z FC Barceloną - Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ udało nam sie porozumieć z klasowym zawodnikiem, co udowodnił m.in. podczas Final4 Ligi Mistrzów. Myślę, że Luka będzie godnym następcą Urosa Zormana w naszej drużynie. Wspólnie z Deanem Bombacem mogą stworzyć duet najlepszych rozgrywających na świecie - mówi Prezes Bertus Servaas. 

Mierzący 185 centymetrów wzrostu zawodnik zdobył w tym sezonie dla Vardaru 61 goli w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników mistrza Macedonii w LM. Cindrić występuje także w reprezentacji Chorwacji, otrzymał powołanie od selekcjonera Lino Cervara na najbliższe zgrupowanie zespołu narodowego.

Luka Cindrić urodził się 5 lipca 1993 roku, a swoją karierę rozpoczął w chorwackim klubie RK Karlovac (2012 - 2014). Następnie trafił do macedońskiego Metalurga Skopje, gdzie grał przez rok. Kolejnym jego klubem był Vardar,  w którym występuje do dziś. Od sezonu 2018/19 będzie reprezentował "żółto-biało-niebieskie" barwy.

Wspólnie z Luką Cindriciem przed sezonem 2018/19 do naszego klubu trafią: lewoskrzydłowy Angel Fernandez Perez (Naturhouse La Rioja) i bramkarz Vladmir Cupara (Ademar Leon). 

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • Alvaro :
  + 1 -

  Bardzo dobry ruch transferowy. Luka to świetny rozgrywający. Witamy w Kielcach. Ciekawią mnie nazwiska zawodników zakontraktowanych na sezon 2019/20.


  zgłoś do usunięcia
  jaco :
  + 1 -

  Świetny transfer! Jak zastąpić tak kapitalnego zawodnika jakim jest Uros bez straty jakości na środku rozegrania? Jak widać Bertus potrafi :) Teraz mamy na środku Zormana i Bombaca, a później będziemy mieli Bombaca i Cindricia. Warto zauważyć, że znów ściągamy zawodnika z Bałkanów... i dobrze. Kolejny Chorwat w naszym zespole. Krótko mówiąc z aklimatyzacją nie będzie problemu.


  zgłoś do usunięcia
  Handball_Fan :
  + 1 -

  Fantastyczna wiadomość !!!
  Myślałem że Prezes ogłosi tego news-a na konferencji przy okazji (mam nadzieję) informacji o nowym sponsorze i może innych planów transferowych. Nietypowa droga jak na ostatnie lata.
  Tak czy inaczej GREAT NEWS !!!!!!
  LUKA WE ARE VERY PROUD NAD HAPPY YOU ARE GOING TO JOIN OUR HANDBALL FAMILY !!!! I do belive you will find Kielce as an fantastic place for your carrier development and nice place to live.


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!