PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Nowe twarze: Marko Mamić

Autor: Dodano: 2017-06-13, 13:58 3

Przedstawiamy sylwetkę pierwszego z zawodników, którzy trafią przed sezonem 2017/18 do naszego klubu. 23-letni Marko Mamić gra na lewym rozegraniu, w kadrze na kolejne rozgrywki będzie występować na tej pozycji wspólnie z Michałem Jureckim i Karolem Bieleckim. Chorwat podpisał z naszym klubem czteroletnią umowę.

Kariera klubowa

Swoją karierę chorwacki zawodnik rozpoczął w klubie RK Moslovina (2007-2012). W wieku 18 lat, Mamić podpisał kontrakt z najlepszą szwajcarską drużyną, występującą w rozgrywkach Ligi Mistrzów - Kadetten Schaffhausen. W 2014 i 2015 roku zdobył z tym zespołem mistrzostwo Szwajcarii. Dwukrotnie występował w barwach "Kadetów" w rozgrywkach Velux EHF Champions League, w pierwszym sezonie 2012/13 zdobył 15 goli, a w rozgrywkach 2014/15 trafił do siatki rywali 20 razy. 

Od sezonu 2015/16 zawodnik związał się z czołową francuską drużyną Dunkerque HB. Niemal od razu reprezentant Chorwacji stał się podstawowym zawodnikiem w nowym klubie. Już w pierwszym sezonie Mamić zdobył 73 gole w 22 meczach. W kolejnych rozgrywkach 2016/17 rozgrywający trafił 83 razy do siatki rywali w 23 spotkaniach. Łącznie w francuskiej Lidl StarLigue, nasz nowy zawodnik uzyskał 156 goli w 45 meczach, co daje średnią 3,47 gola na mecz. Jego trafenia były wielokrotnie wybierane do zestawienia TOP5 w poszczególnych kolejkach francuskich rozgrywek. 

Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi zawodnik występuje zarówno w obronie, jak i w ataku. Na swoim konice, pomimo młodego wieku, ma już wiele sukcesów

Kariera reprezentacyjna - U-18, U-19 i seniorska

W 2012 roku mierzący 201 centymetrów zawodnik zagrał z kadrą Chorwacji w Mistrzostwach Europy U-18 w Austrii. Organizatorzy wybrali Mamicia do najlepszej siódemki turnieju na pozycji leworozgrywającego. Rok później wywalczył Wicemistrzostwo Świata U-19 i ponownie został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju na swojej pozycji. Ponadto, był najlepszym strzelcem Chorwatów z dorobkiem 37 goli w  9 spotkaniach. 

Pierwszym sukcesem w kadrze seniorskiej było zdobycie brązowego medal Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce (2016). 23-letni zawodnik był także reprezentantem Chorwacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie Hrvatska zajęła piątą pozycję. 

W tym roku Marko Mamić uczestniczył z kadrą Chorwacji w Mistrzostwach Świata we Francji. Zawodnik zdobył w tym turnieju 29 goli, był drugim strzelcem kadry po... Luce Cindriciu (39 trafień). Rozgrywający zagrał we wszystkich meczach i został wybrany MVP spotkania ćwierćfinałowego przeciwko Hiszpanii (9 bramek). Młody zawodnik otrzymał także powołanie do kadry od nowego selekcjonera Lino Cervara i jest w drużynie narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy, które w 2018 roku odbędą się w Chorwacji. W dotychczasowych meczach dla kadry zdobył 60 goli.

Marko Mamić będzie ósmym chorwackim zawodnikiem, który będzie reprezentował "zółto-biało-niebieskie" barwy.

Data urodzenia: 6 marca 1994 

Wzrost: 201 centymetrów

Waga: 99 kilogramów

Pseudonim: Mare, Maki

Największe sukcesy: Reprezentacja - Wicemistrzostwo Świata U-19 (2013), Brązowy medal ME w Polsce (2016), 5. miejsce w IO Rio de Janeiro, Klubowe - Mistrzostwo Szwajcarii (2014 i 2015)

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • Handball_Fan :
  + 0 -

  Marko welcome to Kielce !!!!!!!! We are very glad you chose our Team and our town. I am sure you will find Kielce as na great place for you presonalny and for your carrier development.


  zgłoś do usunięcia
  Dziadek :
  + 0 -

  Witamy i życzymy samych wygranych :)


  zgłoś do usunięcia
  grzesiekk :
  + 0 -

  WITAMY! Życzymy powodzenia!


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!