PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Szymon Sićko związał się z naszym klubem!

Autor: foto: Sokolka.tv Dodano: 2017-06-27, 14:19 1

19-letni Szymon Sićko będzie zawodnikiem naszego klubu. Rozgrywający SPR Chrobrego Głogów zwiąże się z "żółto-biało-niebieskimi" 4-letnią umową od 1 lipca 2017 roku. 

Pierwszy sezon młody zawodnik spędzi na wypożyczeniu w beniaminku niemieckiej Bundesligi - TV Huettenberg. W poprzednich rozgrywkach lewy rozgrywający zdobył w PGNiG Superlidze 106 goli w 32 meczach. Swoją karierę Sićko rozpoczął w Szczypiorniaku Dąbrowa Białostocka, skąd trafił następnie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W barwach zespołu z Pomorza zdobył 180 goli w 26. meczach, zostając wicekrólem strzelców rozgrywek I ligi. Kolejnym etapem w dynamicznie rozwiającej się karierze zawodnika był zespół PGNiG Superligi - Chrobry Głogów. Z tej drużyny mierzący 198 centymetrów wzrostu zawodnik trafi do Vive Tauron Kielce - To bardzo perspektywiczny zawodnik i jesteśmy zadowoleni, że udało nam się porozumieć. Pierwszy sezon Szymon spędzi na wypożyczeniu w niemieckiej Bundeslidze, gdzie będzie miał na pewno okazję nabrać doświadczenia w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Pozyskanie tak młodego zawodnika to kapitał na przyszłość dla naszego klubu i kolejny etap przebudowy drużyny na kolejne lata - mówi Prezes Bertus Servaas

Szymon Sićko był także reprezentantem Polski na różnych szczeblach młodzieżowych, wziął udział w kilku imprezach rani mistrzowskiej - MŚ juniorów 2015 w Rosji (8 goli), ME U-20 2016 w Danii (31 goli). Zawodnik był nominowany do odkrycia sezonu 2016/17 w PGNiG Superlidze. Sićko zadebiutował także w kadrze seniorskiej podczas turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Norwegii. 

TV Huettenberg w sezonie 2016/17 wywalczył awans do DKB Handball Bundesligi. Drużyna zajęła drugie miejsce w rozgrywkach 2. Bundesligi, tuż za plecami TuS N-Lubbecke. Trenerem zespołu jest islandzki szkoleniowiec - Adalsteinn Eyjolfsson - Bardzo się cieszymy, że Szymon wybrał nasz klub. Z jego możliwościami, mamy więcej wariantów gry. To młody zawodnik o dużym potencjale i wielkiej ambicji, który bardzo dobrze pasuje do naszej wizji. Możemy dać mu szansę rozwoju - powiedział szkoleniowiec beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

 

Ocena:

Komentarze (1)

Dołacz do dyskusji
  • grzesiekk :
    + 0 -

    Gratulacje, witamy w Kielcach!
    Za 2 lata za Karola mamy Daniela a za Dzidziusia gdzies za 3-4 lata przyjdzie do nas własnie Szymek jak jego talent bedzie sie tak rozwijal.


    zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!