PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Wakacje pod znakiem szczypiorniaka!

Autor: Dodano: 2017-06-28, 15:41 0

Zawodnicy naszego klubu część swojego wolnego czasu poświęcą pracy z młodzieżą. W trakcie tegorocznych wakacji odbędzie się kilka obozów zorganizowanych przez "żółto-biało-niebieskich". Najdłużej swoją letnią akademię piłki ręcznej prowadzi Uros Zorman, w tym roku po raz pierwszy obóz zorganizowali wspólnie: Michał Jurecki i Mateusz Jachlewski. Z młodzieżą będą także pracowali Sławomir Szmal i Karol Bielecki. 

"Rokometna Akademija Urosa Zormana" funkcjonuje już od kilku lat. Nasz słoweński zawodnik w okresie wakacyjnym zaprasza najmłodszych adeptów piłki ręcznej na obóz, który w tym roku zorganizowany jest w miejscowości Savudrija (Chorwacja). Oboż sprawnościowy z ukierunkowaniem na piłkę ręczną przyciąga każdego roku kilkadziesiąt dzieciaków. W trakcie pobytu nie brakuje także wielu innych aktywności, które dopełniają zajęcia fizyczne. W tym sezonie uczestników odwiedził m.in. nowy zawodnik naszej drużyny - Blaz Janc. 

W tym roku odbędzie się także pierwsza edycja "Kuźni Charakterów Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego". W obozie zorganizowanym w Oławie udział weźmie 41 dzieciaków, połowa z uczestników wybrana została poprzez konkurs w portalu społecznościowym Facebook, drugą połowę będą stanowić wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych - Chcemy, żeby dzieciaki spędziły tydzień czasu trenując piłki ręczną. Przygotowaliśmy także inne rozrywki - ściankę wspinaczkową, park linowy i paintball. Chcemy "wzmocnić" dzieciaki i pokazać, że jeśli będą walczyć, jeśli chcą osiągnąć sukcesy w sporcie i w życiu, to jest to możliwe, ale wszystko zależy od nich - mówi Sławek Szmal.

Obóz w Oławie poprzedzony zostanie festynem rodzinnym w niedzielę 9 lipca o godz. 15:00. Karol Bielecki i Sławek Szmal będą prowadzić zajęcia z młodzieżą w dniach 10-15 lipca w godz. 10:00 - 12:00 w sali sportowej przy Centrum Rehabilitacyjno-Rewalidacyjnym w ZSS w Oławie oraz hali OCKF przy ul. Sportowej. Treningi będą otwarte dla publiczności, dzięki czemu wiele osób będzie także mogło przyjrzeć się zajęciom z zakresu piłki ręcznej z zawodnikami zespołu mistrza Polski. 

W dniach 14-24 lipca odbędzie się "MJs Camp" z udziałem Michała Jureckiego i Mateusza Jachlewskiego, którzy zaprosili młodzież do naszego regionu. Obóz odbędzie się w samym sercu Gór Świętokrzyskich, w Nowej Słupii. Najmłodsi adepci szczypiorniaka spędzą w ośrodku "Gołoborze" 10 dni, gdzie m.in. będą trenować pod okiem dwóch znakomitych zawodników Vive Tauron Kielce. Udział w zajęciach wezmą dziewczynki i chłopcy w wieku 10-14 lat. 

 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!