PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Prezentujemy sylwetki rywali z grupy LM

Autor: Dodano: 2017-07-13, 13:51 2

Od września rusza nowy sezon Velux EHF Champions League. W sezonie 2017/18 nasz zespół zagra w mocno obsadzonej grupie B Ligi Mistrzów. Zanim na dobre zacznie się sportowa rywalizacja, zaprezentujemy sylwetki naszych rywali a także informacje dotyczace ruchów kadrowych w poszczególnych klubach. W pierwszej części przedstawiamy trzy kluby - Telekom Veszprem, Celje Pivovarna Lasko i Flensburg Handewitt.

TELEKOM VESZPREM (Węgry) - drużyna w ostatnich latach czterech latach nieprzerwanie awansowała do turnieju Final4 Ligi Mistrzów. Madziarom nie udało się jednak ani raz wygrać tych rozgrywek. W sezonie 2015/16 w wielkim finale, po dramatycznym, niezapomnianym meczu, zespół Veszprem uległ naszej drużynie. Od nowego sezonu trenerem naszego grupowego rywala będzie Ljubomir Vranjes, dotychczasowy szkoleniowiec niemieckiego SG Flensburga Handewitt. W nadchodzących rozgrywkach zespół skupi się wyłącznie na węgierskiej lidze, a także Velux EHF Champions League. Hegemon rodzimej ligi zrezygnował bowiem z występów w lidze SEHA oraz turnieju Super Globe. W sierpniu nasz zespół weźmie udział w turnieju towarzyskim, którego gospodarzem będzie właśnie Telekom Veszprem. 

W zespole występuje od lat wielu reprezentantów Węgier: Laszlo Nagy, Mate Lekai, Peter Gulyas, Gergo Ivancsik, Roland Mikler oraz Gabor Ancsin. Przed nowym sezonem do drużyny naszych rywali dołączy także kilku nowych zawodników: reprezentant Francji - William Accambray (PSG), reprezentant Norwegii - Kent Robin Tonnesen (Fuchse Berlin), reprezentant Macedonii - Dejan Manaskov (Rhein Neckar Lowen), z wypożyczenia do Meszkowa Brześć wraca Iman Jamali. Działacze Veszprem pozyskali także jednego zawodnika z rodzimej ligi - Gyora Matiasa (Balatonfuredi). Zespół opuściła natomiast trójka zawodników: Adam Borbely (Orlen Wisła Płock), Marko Kopljar (Fuchse Berlin) oraz Chema Rodriguez (Saran Handball). 

W zespole Veszprem od sezonu 2018/2019 występować będzie Manuel Strlek. 

Skład zespołu na sezon 2017/18

Bramkarze: Roland Mikler (Węgry), Mirko Alilović (Chorwacja)

Skrzydłowi: Dragan Gajić (Słowenia), Gasper Marguc (Słowenia), Gergo Ivancsik (Węgry), Christian Ugalde (Hiszpania), David Fekete (Węgry), Peter Gulyas (Węgry), Dejan Manaskov (Macedonia)

Obrotowi: Renato Sulić (Serbia), Andreas Nilsson (Szwecja), Blaz Blagotinsek (Słowenia), Timur Schuch (Węgry)

Rozgrywający: William Accambray (Francja), Momir Ilić (Serbia), Mirsad Terzić (Bośnia i Harcegowina), Ivan Slisković (Chorwacja), Iman Jamali (Iran/Węgry), Kent Robin Tonnesen (Norwegia), Laszlo Nagy (Węgry), Gabor Ancsin (Węgry), Aron Palmarsson (Islandia), Mate Lekai (Węgry), Gyori Matias (Węgry)

Nowym trenerem Veszprem został szwedzki szkoleniowiec Ljubomir Vranjes, który po kilku latach pracy opuścił Flensburg Handewitt


CELJE PIVOVARNA LASKO (Słowenia) - od lat to najlepszy słoweński zespół, który w 2004 roku w składzie z Urosem Zormanem wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. Dziś zespół Celje słynie ze znakomitej pracy z młodzieżą, wychowując świetnych zawodników, którzy trafiają następnie do najlepszych zespołów w Europie. Z tej drużyny do stolicy regionu świętokrzyskiego trafił Blaz Janc. W odwrotnym kierunku powędrują natomiast wypożyczeni z naszego klubu: Dani Dujszebajew i Branko Vujović. Pierwszą okazją do sprawdzenia się już przed sezonem będzie turnieju w Veszprem. Nasz zespół w półfinale tej imprezy zmierzy się właśnie z Celje. 

Drużyna oparta jest głównie na reprezentantach Słowenii: Borut Mackovsek, Urban Lesjak, Ziga Mlakar czy Matić Suholeznik. Do grona najbardziej doświadczonych zawodników Celje należą m.in. obrotowy Igor Anić (30 lat), który ma za sobą występy w niemieckim THW Kiel czy francuskim Nantes oraz Borut Mackovsek (30 lat) w przeszłości reprezentujący takie kluby jak Montpellier Handball czy Hannover Burgdorf. 

Celje Pivovarna Lasko rywalizuje w lidze słoweńskiej, SEHA League oraz rozgrywkach Velux EHF Champions League.

Skład zespołu na sezon 2017/18:

Bramkarze: Urban Lesjak (Słowenia), Gasper Dobaj (Słowenia)

Skrzydłowi: Gal Marguc, Jan Jurecić, Tilen Kodrin (wszyscy Słowenia)

Obrotowi: Matić Suholeznik (Słowenia), Igor Anić (Francja), Kristian Beciri (Chorwacja)

Rozgrywający: Arthur Patrianova (Brazylia), Dani Dujszebajew (Hiszpania), Branko Vujović (Czarnogóra), Borut Mackovsek, Jaka Malus, David Razgor, Ziga Mlakar, Matić Groselj, Lucijan Fizuleto (wszyscy Słowenia), Luka Mitrović (Serbia)

Blaz Janc właśnie z mistrza Słowenii trafi do kieleckiego zespołu. W Celje występował przez pięć lat


FLENSBURG HANDEWITT (Niemcy) - jedna z najlepszych niemieckich drużyn, obecny wicemistrz kraju. Od nowego sezonu drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Vranjesa, Maik Machulla. 43-letni Ljubomir Vranjes związany był z Flensburgiem przez ostatnich siedem lat. W 2014 roku drużyna pod jego wodzą wygarła rozgrywki Ligi Mistrzów, rok później zespół z północy Niemiec zdobył puchar kraju. W zespole od wielu sezonów występuje spora grupa zawodników z krajów skandynawskich, głównie Danii - Henrik Toft Hansen, Rasmus Lauge Schmid, Thomas Mogensen, Lasse Svan Hansen, którzy w dużej mierze stanowią o sile Flensburga. 

Poza zawodnikami z Danii, w składzie znajduje się także wielu reprezentantów Szwecji, na czele z doświadczonym brakarzem Mattiasem Anderssonem. W reprezentacji "Trzech Koron" występują także: defensor Tobias Karlsson, rozgrywający Jim Gottfridsson oraz Hampus Wanne. Skład personalny dopełniają także reprezentnci Niemiec: Holger Glandorf, Jacob Heinl i Marcus Steinhauser. Ten ostatni został pozyskany przed sezonem z Rhein Neckar Lowen. Jeśli chodzi o ruchy transferowe to Flensurg po ośmiu sezonach opuścił Anders Eggert (Skjern Handball). Z drużyną pożegnali się również: Petar Djordić (Meszkow Brześć), Bogdan Radivojević (Rhein Neckar Lowen), Johan Jakobsson (Savehof). Do wicemistrza Niemiec dołączyli natomiast wspomniany Marcus Steinhauser (Rhein Neckar Lowen), Simon Jeppson (Lugi IF), Rasmus Lind (Holstebro) oraz Magnus Rod (Bakkelaget).

Skład zespołu na sezon 2017/18:

Bramkarze: Mattias Andersson (Szwecja), Kevin Moller (Dania), Rasmus Lind (Dania)

Skrzydłowi: Lasse Svan (Dania), Hampus Wanne (Szwecja), Marius Steinhauser (Niemcy), Kentin Mahe (Francja)

Obrotowi: Tobias Karlsson (Szwecja), Jacob Heinl (Niemcy), Anders Zachariassen (Dania), Henrik Toft Hansen (Dania)

Rozgrywający: Holger Glandorf (Niemcy), Thomas Mogensen (Dania), Simon Jeppson (Szwecja), Jim Gottfridsson (Szwecja), Rasmus Lauge Schmid (Dania), Ivan Horvat (Chorwacja), Magnus Rod (Norwegia)

Doświadczony bramkarz Mattias Andersson stanowi bardzo mocny punkt zespołu Flensburga

Ocena:

Komentarze (2)

Dołacz do dyskusji
 • matherhorn :
  + 0 -

  Dla ciebie dodatkowa opłata za czeczeńską,ciapatą fizjonomię


  zgłoś do usunięcia
  CZECZEN :
  + 0 -

  A moze by tak zaprezentowac załozenia w sprawie karnetw na nowy sezon


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!