PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Tetelewski: Chcemy, żeby młodzi zawodnicy robili postępy

Autor: Dodano: 2017-07-14, 15:25 0

Paweł Tetelewski od nowego sezonu będzie trenerem rezerw naszego klubu. Były zawodnik "żółto-biało-niebieskich" będzie także koordynował szkolenie w grupach młodzieżowych. W ostatnim czasie szkoleniowiec zdobył Mistrzostwo Polski z żeńską drużyną Vistalu Gdynia.

VTK: Powrót do Kielc był w planach od dłuższego czasu?

Paweł Tetelewski: Widziałem już po podpisaniu kontraktu na trzeci sezon w Gdyni, że to będzie mój ostatni. Trzy lata poza domem, bez rodziny, to było już wystarczające. Bez względu na wynik jaki osiągniemy, wiedziałem, że wrócę do stolicy regionu świętokrzyskiego. 

VTK: Czy dawno pojawiła się propozycja z klubu?

Tetelewski: Po zdobyciu Mistrzostwa Polski z Vistalem Gdynia, Prezes Bertus Servaas zadzwonił z gratulacjami i umówiliśmy się na spotkanie...

VTK: Nową funkcją dla Ciebie w klubie będzie kooordynowanie szkolenia i prowadzenie zespołu rezerw...

Tetelewski: Ustaliliśmy spotkanie z trenerami Talantem Dujszebajawem i Tomaszem Strząbałą. Wtedy będziemy rozmawiać o kwestiach dotyczących szkolenia młodzieży i funkcjonowania drugiej drużyny. Na pewno spotkamy się także z pozostałymi trenerami młodzieży i przyjmiemy wspólny model pracy. 

VTK: Co będziesz chciał przekazać młodzieży podczas pracy?

Tetelewski: Chcę się skupić na tym, żeby młodzi zawodnicy robili postępy. To jest największa nobilitacja dla każdego trenera. Wszyscy mamy nadzieję, że w najbliższej perspektywie czasowej, młodzi zawodnicy będą także zasilać drużynę seniorów. Chcielibyśmy, aby część z zawodników trafiała do klubów PGNiG Superligi lub I-ligi, tam się ogrywała i wracała do Kielc. Chcemy pracować po to, żeby co jakiś czas zasilać pierwszą drużynę swoimi wychowankami. 

VTK: Macie jakieś pierwsze plany?

Tetelewski: Najważniejsze będzie spotaknie ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu. W Kielcach mamy ośrodki szkolenia także w szkołach, na Ślichowicach, Barwinku i Słonecznym Wzgórzu. Praca z najmłodszymi skupia się także w tych miejsach. Kolejne etapy zaplanujemy podczas wspólnego spotkania. Wiemy, że w Kielcach powstaje także Szkoła Mistrzostwa Sportowego i to też jest kolejna alternatywa. Tutaj mam wielu przyjaciół i znajomych, więc wiem na bieżąco, co się dzieje. Śledziłem rozgrywki młodzieżowe i występy drużyn Vive za pośrednictwem internetu w finałach Mistrzostw Polski. Przez trzy lata cały czas miałem kontakt z osobami, które pracują z młodzieżą i z rozgrywkami juniorskimi. Wiele lat w Kielcach pracowałem, znam ludzi i myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało. 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!