PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Lijek o sprycie i boiskowej inteligencji!

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2017-10-07, 14:30 3

„Przewidywalność w sporcie nigdy nie była i nie będzie na czasie. Oprócz wyszkolenia technicznego, spryt jest bardzo istotnym elementem naszego rzemiosła” – mówi z przekonaniem Krzysztof Lijewski. W piątym numerze #dawajDAWAJ, którzy kibice dostaną podczas niedzielnego meczu z SG Flensburg-Handewitt, rozgrywający dzieli się swoim warsztatem z zakresu przewidywania ruchów przeciwnika.

Krzysztof Lijewski to w piłce ręcznej sztandarowa personifikacja sprytu. Słynie z doskonałego przeglądu pola, wyczucia gry i nierzadko zachwyca szerokim arsenałem firmowych zagrywek. Jego popisowym numerem w obronie jest przechwyt, a w ataku tzw. no-look pass, czyli podanie piłki do zawodnika bez patrzenia w jego kierunku. Kluczem do wszystkiego zdaje się być zauważanie tego, czego jeszcze nie widzą inni – takie jakby boiskowe wcielenie Nicolasa Cage’a z filmu „Next”. Jak Lijek nauczył się tego wszystkiego, będzie można przeczytać w piątym numerze gazetki meczowej #dawajDAWAJ.

W wydaniu znajdzie się jak zwykle garść statystyk, składy i tabele. Ponadto, specjalnie dla nas, swoimi przewidywaniami co do spotkania, podzieliły się prawdziwe ikony piłki ręcznej: szwedzki bramkarz SG Flensburg-Handewitt, Mattias Andersson i nasz bombardier Karol Bielecki. Zapraszamy do lektury!

Gazetkę można dostać za darmo podczas meczu, który rozpocznie się w niedzielę, 8 października, o godz. 15:00.

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • mike :
  + 3 -

  Białe chusteczki na mecz przy prezentacji wuefisty!


  zgłoś do usunięcia
  zpolskiegopala :
  + 0 -

  Panie Krzysztofie......ostatnio bylo ....tak bardziej .....Ynteligentnie. Ale w niedziele to sie na pewno zmieni :)


  zgłoś do usunięcia
  Czarcik :
  + 0 -

  Bronić szczelnie rzucać celnie! My staniemy murem za wami! Powodzenia!


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!