PGE VIVE KIELCE

Aktualności

W czwartek rusza czternasta edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej!

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2017-10-11, 14:05 0

W czwartek, 12 października o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach, rozpocznie się czternasta edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej, której ambasadorem w tym roku został Sławomir Szmal. Turniej potrwa do 14 grudnia i zakończy się w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej. „Trudno wyrazić słowami, jak ważne dla dzieci są te rozgrywki” – komentuje Prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Pani Grażyna Jarosz.

Mała Liga Piłki Ręcznej jest turniejem, który na mapie województwa świętokrzyskiego pojawił się w 2004 roku. Głównymi celami zawodów są promocja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Profesjonalna organizacja rozgrywek ukazuje młodym ludziom, że uczestniczą w wielkim wydarzeniu sportowym, w którym nie kto inny, ale właśnie oni odgrywają najważniejszą rolę.

Trudno wyrazić słowami, jak ważne dla dzieci są te rozgrywki– mówi Prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Pani Grażyna Jarosz, od samego początku związana z organizacją turnieju – Co roku obserwujemy dzieci, które często mają za sobą nieprzespane noce, są zdenerwowane i bardzo chcą wygrać. To nam pokazuje, jak bardzo one wszystkie angażują się w przygotowania do turnieju. Patrzymy również na trenerów, którzy świetnie te dzieci prowadzą. Słuchamy, jak je motywują i wykazują błędy. Taką samą postawę przyjmują sędziowie, których angażuję do meczów. Odgwizdując przewinienia na boisku, zawsze tłumaczom dzieciom, co takiego się stało.

Mała Liga Piłki Ręcznej to turniej w pełni amatorski, który od lat przynosi dyscyplinie bardzo dobre efekty. Historia pokazuje, że z wielu anonimowych entuzjastów piłki ręcznej, wyrośli naprawdę solidni szczypiorniści, a wśród nich m.in. Kuba Łucak, Kamil Sadowski czy Sebastian Iskra. Pani Prezes Grażyna Jarosz nie ukrywa dumy z tego powodu, ale przyznaje, że jeszcze większą radość sprawił jej fakt, że pewien biegający kiedyś po parkiecie Małej Ligi brzdąc, gdy dorósł, sam zaangażował się w tworzenie zawodów.

Choć nie wyrósł na piłkarza ręcznego, to dołączył do ekipy Małej Ligi Piłki Ręcznej. Maciej Czerwiec, obecnie pracownik działu marketingu PGE VIVE Kielce, powiedział, że to jedyny turniej, który zapamiętał z całej szkoły. Dowiedziałam się o tym dość nieoczekiwanie, gdy wspominał, że miał pretensje, że nie wszyscy dostali nagrody, gdy on sam brał udział w turnieju, podczas pierwszej edycji – śmieje się Pani Prezes – Nagrody były wtedy pokaźne, a on nie dostał roweru! Powiedział jednak, że turniej wywarł na nim ogromne wrażenie, a ja cieszę się, że nasze zaangażowanie jest tak duże! Że nie traktujemy wszystkich dni turniejowych jako kolejne, które muszą się odbyć. Chodzi o to, by w głowach dzieci zawody te zamieniły się we wspaniałe wspomnienia. Chciałabym, by dzieci zapamiętały ten turniej tak jak Maciek!

Do tegorocznej edycji Małej Ligi zgłosiło się dziewiętnaście szkół podstawowych, dwadzieścia jeden gimnazjalnych i dziesięć ponadgimnazjalnych. W trakcie turnieju przeprowadzonych zostanie osiem dni eliminacji, cztery dni półfinałów i wielki finał w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają okolicznościowe koszulki, zaś drużyny po piłce. Nad młodymi adeptami handballu czuwać będą sędziowie Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Tomasz Olesiński, Paweł Popiel i Piotr Oleksyk. Każdego dnia zmagań do wygrania będą bilety na mecze PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów.

Uroczyste otwarcie czternastej edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej rozpocznie się w czwartek, 12 października, o godz. 9:00 w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Świętego Stanisława Kostki 17.

HARMONOGRAM ZAWODÓW MAŁEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ 2017:

DZIEŃ 1: 12.10.2017. KIELCE

Gimnazja: Rogów, Kielce (ZS Sióstr Nazaretanek), Wolica

DZIEŃ 2: 18.10.2017. CZAJKÓW POŁUDNIOWY

Szkoły podstawowe: Osiek, Ożarów, Sichów, Wilczyce

DZIEŃ 3: 20.10.2017. KIJE

Gimnazja: Czajków Południowy, Sichów, Masłów, Jędrzejów nr 1

DZIEŃ 4: 25.10.2017. MASŁÓW

Szkoły podstawowe: Kielce (ZS Katolickich), Kielce nr 32, Piekoszów, Wąchock, Wielka Wieś

DZIEŃ 5: 17.10.2017. WĄCHOCK

Gimnazja: Iłża, Wilczyce, Piekoszów, Ożarów

DZIEŃ 6: 03.11.2017. BUSKO ZDRÓJ

Szkoły podstawowe: Bilcza, Jędrzejów, Roszyce, Wolica

DZIEŃ 7: 08.11.2017. BILCZA

Gimnazja: Chęciny, Jędrzejów nr 2, Miedzierza, Złota Pińczowska

DZIEŃ 8: 10.11.2017. RADOSZYCE

Szkoły Podstawowe: Królewiec, Końskie, Mniów, Modliszewice

DZIEŃ 9: 15.11.2017. CHĘCINY

Szkoły ponadgimnazjalne

ĆWIERĆFINAŁY

DZIEŃ 10: 22.11.2017.

DZIEŃ 11: 25.11.2017.

DZIEŃ 12: 29.11.2017.

DZIEŃ 13: 01.12.2017.

FINAŁ

DZIEŃ 14: 14.12.2017. CENTRUM SPORTU POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!