PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Bela snežinka, czyli o świętach PGE VIVE Kielce

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2017-12-24, 06:50 0

Święta to okres, w którym wreszcie możemy zwolnić. Wyłączyć się z wszechogarniającego wyścigu nie wiadomo o co, ciągłym myśleniu o jutrze i zaniedbywaniu codzienności. To idealny czas, by świadomie cieszyć się każdą obecną chwilą, a także powspominać to, co pozostało w pamięci z minionych lat. Zapraszamy do obejrzenia świątecznego wideo na naszym kanale YouTube, w którym trener i zawodnicy PGE VIVE Kielce dzielą się swoimi gwiazdkowymi doświadczeniami oraz... śpiewają ulubione kolędy i piosenki!

Bela snežinka, ki pada – kto raz usłyszy słowa tej słoweńskiej ballady w wykonaniu Deana Bombaca i Blaza Janca, nie może przestać jej nucić. Zwłaszcza jeśli pobuszuje trochę w sieci i znajdzie oryginał, przypominający stylistyką muzykę z dancingów lat 70. Nostalgiczny tekst, kołyszący rytm i coś a’la cymbałki dopełniające całość o świąteczny sznyt – takie trochę „Last Christmas” po bałkańsku. No nie da się przy tym serdecznie nie uśmiechnąć!  

Hit numer dwa to baskijskie Olentzero joan zaigu! Julen Aginagalde mruczy o odpowiedniku św. Mikołaja (Olentzero), który obdarowuje prezentami dzieci w jego rodzimych stronach. Prawdziwy recital daje jednak Mateusz Kus, który soczystym barytonem śpiewa kolędę w rytmie poloneza, Bracia patrzcie jeno.

Zawodnicy dzielą się również wspomnieniami o prezentach z dzieciństwa, które najbardziej zapadły im w pamięć. Sławomir Szmal opowiada o piłce, o którą dbał pastując jej biało-czarne łatki, a Filip Ivić o pierwszym rowerze, który w chorwackich warunkach pogodowych idealnie sprawdził się jako podarunek na święta, bo od razu mógł go wypróbować.

Uros Zorman wspomina czasy, gdy w jego kraju ciężko było dostać produkty, które dziś ledwie mieszczą się na sklepowych półkach. Jak dostałem Kinder jajko lub klocki Lego, był to dla mnie bardzo duży prezent! – mówi Słoweniec. A trener Dujszebajew? Najlepszy prezent świąteczny dostałem 17 grudnia 1992, kiedy urodził się Alex – uśmiecha się szkoleniowiec.

Bohaterowie wideo na moment przenoszą się myślami do odległych czasów, przywołując zapamiętane w detalach wyjątkowe prezenty i chwile spędzone z najbliższymi. Chyba właśnie o to chodzi w świętach, by na długo pozostawały z nami w postaci uroczych obrazów, które później przechowujemy w zakamarkach pamięci. W tę gwiazdkę twórzmy więc kolejne. Życzymy wspaniałych świątecznych chwil, które wspomniane za wiele lat, wywołają szczery uśmiech na Waszych twarzach!

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wideo z udziałem trenera i zawodników PGE VIVE Kielce. 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!