PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Raport ze zgrupowań reprezentacji

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2017-12-30, 09:49 0

Zgrupowania zespołów narodowych trwają! Większość drużyn przygotowuje się do nadchodzącego EHF EURO 2018 w Chorwacji, ale styczeń upłynie również pod znakiem pierwszej fazy kwalifkacji do MŚ 2019. W tej rywalizacji wystąpi m.in. Polska. Przedstawiamy skondensowany raport ze zgrupowań reprezentacji z udziałem zawodników PGE VIVE Kielce.

Reprezentacja Polski

Za podopiecznymi Piotra Przybeckiego dwa mecze kontrolne w ramach turnieju 4 Nations Cup. Polacy pewnie pokonali Bahrajn (26:18) i Białoruś (26:22), triumfując w zawodach. To pierwszy krok w przygotowaniach do spotkań pierwszej fazy kwalifikacji do finałów MŚ 2019, które odbędą się w portugalskim Povoa de Varzim w dniach 12-14 stycznia. Poza gospodarzami, na drodze biało-czerwonych do udziału w czempionacie staną reprezentanci Kosowa i Cypru.

Wcześniej, w dniach 5-7 stycznia Polacy zagrają w 43. Memoriale Domingo Barcenasa w Hiszpanii, gdzie ponownie zmierzą się z Białorusią, a także z Argnetyną i Hiszpanią. Wszystkie mecze biało-czerwonych transmitowane będą w TVP Sport -> zobacz PLAN TRANSMISJI.

W dotychczasowych przygotowaniach do eliminacji MŚ 2019 dobrze wypadli zawodnicy związani z Kielcami, szczególnie zaś Arkadiusz Moryto, który dołączy do zespołu w kolejnym sezonie. Skrzydłowy zdobył w dwóch meczach 11 bramek i był najskuteczniejszym graczem reprezentacji Polski. W szerokim, 28-osobowym składzie na turniej w Portugalii, poza nim znajdują się m.in. Paweł Paczkowski (wypożyczony do Motoru Zaporoże), Patryk Walczak (wypożyczony do Massy Essonnne HB) oraz Sławomir Szmal -> zobacz 28-OSOBOWY SKŁAD NA TURNIEJ W PORTUGALII (pdf).

POLSKA – BAHRAJN 26:18 (12:10)
Polska: Schodowski, Morawski – Moryto 6, Daszek 4, T.Gębala 3, Genda 2, Paczkowski 2, Chrapkowski 2, Syprzak 1, Czuwara 1, Makowiejew 1, M.Gębala 1, Krieger 1, Nogowski 1, Wróbel 1, Walczak, Daćko.
Bahrajn: Husain – Habib 4, Qader 4, Al Sayyad 3, Ali 3, Jalal 3, Saad 1, Alsalatna, Saad, Merza, Al Fardan, Madan, Al Maquabi, Eid, Abdulquader.
 
POLSKA – BIAŁORUŚ 26:22 (12:7)
Polska:Wyszomirski, Kornecki, Morawski – Daćko 2, Makowiejew 3, Krajewski 3, Wróbel, Walczak 2, Nogowski 1, Genda, Syprzak 1, Moryto 5, Daszek 2, M. Gębala 1, Paczkowski 2, Krieger 1, T.Gębala 3, Chrapkowski.
Białoruś: Mackiewicz 1, Padaszinow – Kulesz, Babiczew 1, Puchowski 3, Rutenka 1, Gajduczenko 4, Jurynok 4, Karwacki, Wajłupow, Padszywałow, Karalek 4, Titow, Bochan, Harbuz, Alochin 4.
 

Reprezentacja Chorwacji:

Chorwaci, pod okiem Lino Cervara, trenują obecnie w uzdrowiskowym miasteczku Ivanić-Grad, znajdującym się w północnej części kraju, nieopodal Zagrzebia. Pozostaną w nim do 31 grudnia, natomiast 1 stycznia przeniosą się do Splitu, gdzie w piątek, 5 stycznia, o godz. 20:30 rozegrają mecz kontrolny z Czarnogórą.

Zgrupowanie reprezentacji, ze względu na bóle kolana, opuścił Filip Ivić. Nasz bramkarz nie doznał kontuzji, ale ciężkie treningi, odbywające się trzy razy dziennie okazały się dla niego zbyt dużym wysiłkiem w tak krótkim okresie po rehabilitacji. Filip wciąż jest brany pod uwagę do składu na EHF EURO 2018. Poza nim, wśród 21-osobowej załogi trenującej w Ivanić-Gradzie są m.in. Manuel Strlek, Marko Mamić i Luka Cindrić (w PGE VIVE Kielce od przyszłego sezonu).

 

Reprezentacja Hiszpanii

Jordi Ribera wraz ze swoimi podopiecznymi do 30 grudnia trenuje w Saragossie. W styczniu, w ramach ostatniego sprawdzianu przed mistrzostwami w Chorwacji, jego zespół zagra w turnieju towarzyskim (wspomniany wyżej 43. Memoriał Domingo Barcenasa), który odbędzie się w dniach 5-7 stycznia w Pontevedra i Vigo. Hiszpanie najpierw zmierzą się z Białorusinami, następnie z Argentyńczykami, a na deser z reprezentacją Polski Piotra Przybeckiego.

Wśród 19-osobowego składu obecnie przebywającego w Saragossie są m.in. bracia Alex i Dani Dujshebaevowie (Dani przebywa na wypożyczeniu w Celje Pivovarna Lasko), Julen Aginagalde oraz Ángel Fernández (od przyszłego sezonu w PGE VIVE Kielce).

 

Reprezentacja Słowenii

Podopieczni Veselina Vujovicia do 30 grudnia przebywają na zgrupowaniu w Zrece, w północno-wschodniej części Słowenii. Po przerwie sylwestrowej ponownie spotkają się 2 stycznia, by rozegrać jeszcze trzy mecze kontrolne przed wyjazdem do Zagrzebia. 4 stycznia Słowenia zmierzy się z Iranem, a 9 i 10 stycznia z Serbią.

W 21-osobowym składzie, z którego wyłoni się ostateczna ekipa na chorwackie mistrzostwa, znajduje się nasz skrzydłowy, Blaz Janc.

 

Reprezentacja Serbii

Szkoleniowiec Serbów na ostatniej prostej przed EHF EURO 2018 ma mały problem. Z 28-osobowego składu przewidzianego na tę imprezę, wypadło mu już pięciu zawodników: Strahinja Milić i Ilja Abutović zrezygnowali z gry w kadrze, a Momir Rnić, Aleksandar Stanojević i Rastko Stojković są kontuzjowani.

W dniach 29-30 grudnia Serbowie biorą udział w turnieju Yellow Cup, w szwajcarskim Winterthur, gdzie oprócz nich, występują gospodarze oraz Rosja i Rumunia. Z wymienionych drużyn, jedynie podopieczni Jovicy Cvetkovicia wezmą udział w styczniowych mistrzostwach w Chorwacji.

W pierwszym meczu towarzyskich zawodów Serbia uległa Szwajcarom 28:32. Nasz skrzydłowy, Darko Djukić, zdobył w nim 3 bramki. W sobotę, 30 grudnia, zespół Cvetkovicia zagra z Rumunami. Następnie, 9 i 10 stycznia Serbowie zmierzą się ze Słowenią.

 

Today is the last game in 2017. 
Let's do it right guys ????????????????????????????⚪️

Post udostępniony przez Darko Djukic (@darko_djukic)

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!