PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Autobiografia Tkaczyka z szansą na miano Sportowej Książki Roku!

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2018-01-03, 11:01 0

Trwa piąta edycja Plebiscytu na Sportową Książkę Roku 2017. Wśród szesnastu nominowanych pozycji znajduje się autobiografia Grzegorza Tkaczyka pt. "Niedokończona gra", nad którą klub PGE VIVE Kielce objął patronat medialny.

W listopadzie na rynku czytelniczym pojawiła się pierwsza tej rangi gratka dla kibiców szczypiorniaka. Były kapitan reprezentacji Polski i PGE VIVE Kielce, zwycięzca Ligi Mistrzów i jeden z najbardziej charyzmatycznych sportowców naszego kraju, wspólnie z dziennikarzami, Dariuszem Faronem i Wojciechem Demusiakiem, opisali fragment dziejów polskiej piłki ręcznej, osnuty wokół życiorysu Grzegorza Tkaczyka. Autorzy odsłonili kulisy tworzenia kadry Bogdana Wenty, zdobycia wicemistrzostwa świata i przyczyny porażki biało-czerwonych w Pekinie, zajrzeli za naszą zachodnią granicę, ukazując realia karier polskich piłkarzy ręcznych w niemieckiej Bundeslidze i przybliżyli nieznane wcześniej przeżycia zawodników kieleckiej drużyny, toczących najbardziej surrealistyczną batalię o trofeum Ligi Mistrzów w historii tych rozgrywek. 

W krótkim czasie publikacja zyskała uznanie fanów dyscypliny i miłośników sportu oraz ekspertów, którzy uwzględnili ją w zbiorze szesnastu tytułów nominowanych do tytułu Sportowej Książki Roku 2017. Wśród kryteriów oceny znalazły się m.in. wartość merytoryczna i literacka książki, popularność na polskim rynku czy data premiery. Plebiscyt ma na celu uhonorowanie wydawców, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju polskiej literatury sportowej. "Niedokończona gra" znalazła się między takimi pozycjami jak "Kadziu. Siatkówka & Rock' N' Roll", "Arkadiusz Gołaś. Przerwana Podróż", "Spod zamarzniętych powiek" czy "Real Madryt. Królewska era Galacticos". 

Tych, którzy już przeczytali autobiografię Grzegorza i tak, jak my, uważają, że zasługuje na wyróżnienie w plebiscycie, zachęcamy do głosowania -> TUTAJ.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!