PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Raport ze zgrupowań reprezentacji #2

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2018-01-07, 21:30 0

Drużyny narodowe zawodników PGE VIVE Kielce są już na ostatniej prostej. Niektóre reprezentacje zakończyły etap sparingów i z mniejszym lub większym spokojem oczekują oficjalnych styczniowych wyzwań, tj. rozpoczęcia EHF EURO 2018 i preeliminacji MŚ 2019, inne mają przed sobą jeszcze kilka meczów do rozegrania. Niemal do samych mistrzostw Europy będą sparingować kadry Słowenii i Serbii, które jeszcze 9 i 10 stycznia rozegrają ze sobą spotkania kontrolne na Słowenii. Turniej rozpocznie się w Chorwacji 12 stycznia. Tego samego dnia wystartuje pierwsza faza eliminacji MŚ 2019 z udziałem Polaków.

REPREZENTACJA POLSKI

Biało-czerwoni w ramach ostatniego sprawdzianu przed preeliminacjami MŚ 2019 wzięli udział w towarzyskim Memoriale Domingo Barcenasa, w Hiszpanii. Na inaugurację turnieju przegrali z Argentyną, następnie po całkiem niezłym spotkaniu wygrali z Białorusią, a na koniec, w walce o triumf w zawodach, wysoko ulegli gospodarzom. Nie wyniki były tu jednak najważniejsze, a jak najlepsze przygotowanie się do pierwszej fazy kwalifikacji do MŚ 2019, która już w przyszły weekend (12-14 stycznia) odbędzie się w portugalskim Povoa de Varzim. Na wyróżnienie za postawę w Hiszpanii zasługują zdecydowanie bramkarze, Piotr Wyszomirski i Adam Morawski oraz skrzydłowy Arkadiusz Moryto, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce. Sławomir Szmal znalazł się w składzie dwóch ostatnich spotkań, ale ani razu nie wyszedł na boisko.

ARGENTYNA – POLSKA 29:24 (13:13)
ARGENTYNA: Maciel 1, Schulz – Fernandez 7, D. Simonet 5, F. Pizarro 4, Souto 4, Bonanno 3, Crivelli 3, P. Simonet 1, Vainstein 1, Carou, Carro, Fischer, Moscariello Parker, Vieyra.
POLSKA: Wyszomirski, Morawski – Moryto 6, Krajewski 4, Paczkowski 4, Genda 2, Przybylski 2, Walczak 2, Chrapkowski 1, T. Gębala 1, Gierak 1, Nogowski 1, Daćko, Daszek, M. Gębala, Krieger, Makowiejew, Syprzak.
 
POLSKA – BIAŁORUŚ 28:27 (14:15)
POLSKA: Wyszomirski, Morawski, Szmal Moryto 5, Krajewski 3, Paczkowski 2, Genda, Walczak 2, Chrapkowski, T. Gębala 8, Gierak, Nogowski 2, Daćko, Daszek 2, M. Gębala 1, Krieger 2, Makowiejew, Syprzak 1.
BIAŁORUŚ: Saldatsenka, Matskevich, Padasinau – Kulesh 5, Babichev 1, Pukhouski, Rutenka, Gayduchenko 2, Shylovich 3, Yurinok 3, Baranau 4, Karvatski 5, Padshybaulau, Karalek 3, Tsitou, Bokhan, Harbuz 1.
 
HISZPANIA – POLSKA 37:22 (17:12)
HISZPANIA: Perez de Vargas 2, Corrales –  Gurbindo 6, Fernandez 3, Rivera 2, Entrerrios 2, A. Dujshebaev 1, Sarmiento, Aginagalde 3, Canellas 5, Morros, Guardiola, Goni, Sole 2, Balaguer 4, Figueras 4, D. Dujshebaev 3.
POLSKA: Morawski, Wyszomirski, Szmal – Daćko, Makowiejew, Krajewski 3, Walczak, Nogowski, Genda, Syprzak 2, Moryto 5, M. Gębala 1, Przybylski 2, Gierak 1, Krieger 2, T. Gębala 4, Chrapkowski 2.
 
PREELIMINACJE MŚ 2019 (12-14 STYCZNIA)
 
12.01. Polska - Kosowo
13.01. Polska - Cypr
14.01. Portugalia - Polska
 
Zobacz plan transmisji na TVP Sport -> PLAN TRANSMISJI.
 

REPREZENTACJA HISZPANII

Memoriał Domingo Barcenasa był również ostatnim etapem przygotowań podopiecznych Jordiego Ribery, z tym, że do mistrzostw Europy, które w piątek, 12 stycznia, rozpoczynają się w Chorwacji. Gospodarze odnieśli komplet zwycięstw, pokonując kolejno Białoruś 35:30 (A.Dujshebaev 4, J. Aginagalde, D. Dujshebaev 1, A. Fernandez 3), Argentynę 31:28 (A.Dujshebaev 1, J. Aginagalde 5, D. Dujshebaev 1, A. Fernandez 3) i Polskę 37:22 (A.Dujshebaev 1, J. Aginagalde 3, D. Dujshebaev 3, A. Fernandez 3). W grupie D EHF EURO 2018, której mecze rozgrywane będą od 13 stycznia w Varazdinie, Hiszpanie zmierzą się z Danią, Czechami i Węgrami.

Zobacz rozkład jazdy EHF EURO 2018 -> PLIK PDF DO POBRANIA

REPREZENTACJA CHORWACJI

W ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami Europy we własnym kraju, Chorwaci pokonali Czarnogórę 25:22. Spotkanie odbyło się w Spaladium Arenie, w Splicie, gdzie już w piątek, 12 stycznia, gospodarze turnieju podejmą Serbię w ramach inauguracyjnego pojedynku na EHF EURO 2018. Najskuteczniejszymi zawodnikami starcia z Czarnogórą byli Manuel Strlek (5 bramek) i Domagoj Duvnjak (4 bramki). Marko Mamić nie zapisał na swoje konto żadnego trafienia, ale razem z Igorem Vori, odgrywał dużą rolę w agresywnej chorwackiej defensywie 5-1. W grupie A mistrzostw Europy rywalami podopiecznych Lino Cervara będą Szwedzi, Serbowie i Islandczycy.

 

Na kavi kod Doris ???????? @mizunoeurope @dorispincicrogoznica_doda @hrs_insta @ehfeuro

Post udostępniony przez manuelstrlek17 (@strlek_manuel_17)

REPREZENTACJA SŁOWENII

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych reprezentacji, Słoweńcy nie zakończyli jeszcze swoich przygotowań do mistrzostw Europy, gdzie w ramach grupy C, w fazie grupowej powalczą z Niemcami, Macedonią i Czarnogórą. 4 stycznia podopieczni Veselina Vujovicia wysoko pokonali Iran 31:19 (B. Janc - 3 bramki), ale przed nimi jeszcze dwa spotkania z Serbią, 9 i 10 stycznia. Oba odbędą się na Słowenii - pierwszy z nich w Murskiej Sobocie, drugi w Velenje.

REPREZENTACJA SERBII

Ostatnie dni to dla Serbów przede wszystkim dobra wiadomość związana z powrotem do reprezentacji naszego byłego zawodnika, Rastko Stojkovicia. Obrotowy na 10 stycznia miał zaplanowaną operację kolana (uraz łąkotki), ale ze względu na problemy kadrowe, postanowił przełożyć zabieg i wesprzeć zespół na mistrzostwach w Chorwacji. Do tej pory przygotowania szły Serbom raczej słabo. Podopieczni Jovicy Cvetkovicia zakończyli turniej Yellow Cup w Winterthur na czwartym miejscu, przegrywając kolejno ze Szwajcarią 28:32 (D. Djukić - 3 bramki) i z Rumunią 21:28 (D. Djukić - 1 bramka). Następnie, w meczu towarzyskim, 5 stycznia, "Orłowi" ulegli Macedończykom 29:32 (D. Djukić - 3 bramki). 9 i 10 stycznia Serbowie zmierzą się jeszcze ze Słoweńcami. Dwa dni później rozpoczną mistrzostwa Europy od starcia z gospodarzami. W grupie A, poza Chorwacją, za rywali mają również Szwecję i Islandię. 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!