PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Szmal: Potrafimy ze sobą rozmawiać o słabościach

Autor: Źródło: TVP Sport, fot. G. Trzpil Dodano: 2018-01-11, 14:45 0

Turniej prekwalifikacyjny do MŚ 2019 startuje już jutro, w piątek, 12 stycznia. W związku z tym Sławomir Szmal udzielił Sylwi Michałowskiej z TVP Sport obszernego wywiadu, w którym opowiada o kulisach przygotowań reprezentacji do tych niesamowicie ważnych dla polskiej piłki ręcznej zawodów. 

Moją rolą jest przygotowanie bramkarzy - mówi Kasa - W razie kontuzji któregoś z nich mogę wejść na boisko i pomóc, ale skupiamy się na Piotrku (Wyszomirskim - przyp. red.) i Adamie (Morawskim - przyp. red.), bo to nasi podstawowi zawodnicy.

Bramkarz jest u schyłku długiej i obfitującej w trofea kariery, dlatego podkreśla, że na ostatniej prostej chce dać z siebie wszystko. Gra w reprezentacji Polski zawsze była dla mnie wyzwaniem i marzeniem małego dziecka. Zawsze chciałbyś w tym uczestniczyć, choć kiedyś przyjdzie czas, by się pożegnać. W tym momencie pozostało mi pięć miesięcy kariery sportowej, więc chcę się jej poświęcić na tyle, ile mogę.

Sławek opowiada m.in. o współpracy z bramkarzami, której podstawą jest bliska, pełna zaufania relacja. Mam dobry kontakt z chłopakami, potrafimy ze sobą rozmawiać o słabościach - oni mówią mi o swoich, a ja im o swoich - mówi.

Całość wywiadu dostępna jest na portalu sport.tvp.pl

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!