PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Kasa w składzie na Portugalię!

Autor: Magda Pluszewska, fot. G. Trzpil Dodano: 2018-01-14, 11:19 2

Reprezentacja Polski walczy o udział w mistrzostwach świata 2019. Pierwszy etap wyboistej drogi do Niemiec i Danii rozgrywamy w ramach turnieju prekwalifikacyjnego w portugalskim Povoa de Varzim. Dziś, w ostatnim, decydującym meczu zawodów z gospodarzami, w składzie biało-czerwonych zobaczymy Sławomira Szmala.

Polacy bardzo poprawnie poradzili sobie w pierwszych dwóch spotkaniach turnieju w Povoa de Varzim, wysoko pokonując Kosowo 30:19 i Cypr 46:13. Bardzo poprawnie, a nie wzorowo, bo w pierwszej połowie meczu z Kosowem wydawali się odrobinę przytłoczeni presją stawki, o jaką grają w Portugalii. W drugiej otrząsnęli się i poradzili z wewnętrznymi problemami, ostatecznie wygrywając wysoką różnicą trafień. Po pierwszych starciach z całą stanowczością można stwierdzić, że pewnym punktem naszej reprezentacji jest bramka, w której z Kosowem świetnie spisywał się Adam Morawski, a z Cyprem Piotr Wyszomirski. Dobrze też wypadają skrzydła, czyli element, na który w kontekście kadry przez wiele lat narzekaliśmy. Jak nie Arek Moryto, to Adrian Nogowski lub Michał Daszek dokładają na konto biało-czerwonych imponującą liczbę goli.

W trzecim, decydującym meczu z Portugalią, który rozstrzygnie o tym, czy zagramy dalej w kwalifikacjach do MŚ 2019, Polaków na boisku wesprze Sławomir Szmal. Nasz bramkarz zastąpi rozgrywającego Stanisława Makowiejewa, zaś drugą zmianą w składzie jest wymiana obrotowego Marka Daćki na Kamila Syprzaka. Oznacza to, że z gospodarzami zagramy z trzema bramkarzami, bo obaj Adam Morawski i Piotr Wyszomirski pozostali w szesnastce. Wcześniej, po spotkaniu z Kosowem, ze składu wypadł Paweł Paczkowski, który naciągnął pachwinę i przedwcześnie zakończył udział w meczu, a jak okazało się dzisiaj, także w całym turnieju. 

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu otworzy Polakom bramę do zasadniczych eliminacji MŚ 2019, w których zagra osiemnaście zespołów - sześć z fazy preeliminacyjnej oraz dwanaście z rozgrywanych obecnie w Chorwacji mistrzostw Europy. Pewne udziału w mistrzostwach są na razie kadry Niemiec i Danii (gospodarze turnieju) oraz Francja. Czwartym pewnym uczestnikiem będzie zwycięzca EHF EURO 2018.

Mecz z Portugalią rozpocznie się w niedzielę, 14 stycznia, o godz. 19. Transmisja w TVP Sport.

WYNIKI DOTYCHCZASOWYCH MECZÓW POLAKÓW W TURNIEJU W POVOA DE VARZIM:
 
POLSKA – KOSOWO 30:19 (13:12)
POLSKA: Wyszomirski, Morawski – Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4, Moryto 10, M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.
KOSOWO: Gerbeschi, Berisha – Abdullahi, Ahmeti, Beshiri, Dedaj, Hohxa, Jupa, Krasniqi, Quni, Ramosaj, Dre. Tahirukaj, Dri. Tahirukaj, Terziqi, Xhafolli, Zherka.
 
POLSKA – CYPR 46:13 (23:8)
POLSKA: Morawski, Wyszomirski – Makowiejew, Krajewski 4, Walczak 3, Nogowski 7, Genda 7, Moryto 4, M.Gębala 2, Gierak 4, Krieger 2, T.Gębala 3, Chrapkowski, Przybylski 1, Daćko 1, Daszek 8.
CYPR: Nungovitch, Kaili – Trimithiotis 1. Tisvikos 1, Chadjiseteriou, Sophocleous 1, Paraskeva 1, Demostenous 1, J. Argyrou 4, Stylianou, Leontiou, Fotiou, Prountzos 4, Sofokleous,  Ch. Argyrou, Mina.
 
Ocena:

Komentarze (2)

Dołacz do dyskusji
 • czwarty :
  + 4 -

  mike, to samo chciałem napisać. U nas jeszcze nie gotowy, w kosmicznie grającej Chorwacji 4/5 w 15 minut. Każda bramka inna: 9m, biodro, wejście w strefę. Na poprzedniej imprezie zdarzało mu się przekraczać 10 w meczu...


  zgłoś do usunięcia
  mike :
  + 9 -

  Marko Mamić - za dobry na Mistrzostwa Europy, za słaby na Vive Talanta. Przy tym "trenerze" Cindrić za rok też będzie niewypałem


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!