PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Lew parkietu podbija region świętokrzyski!

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2018-02-02, 13:12 0

W piątkowy wieczór, 2 lutego, na uroczystej gali poznaliśmy laureatów 66. Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Najpopularniejszym sportowcem regionu został Michał Jurecki, a czwarte miejsce zajął Sławomir Szmal. Drugie miejsce wśród trenerów zajął Talant Dujszebajew, w kategorii Talenty nagrodę odebrał Maciej Filipowicz, a wyjątkowe wyróżnienie otrzymał prezes klubu, Bertus Servaas.

To nie pierwsze takie wyróżnienie dla prezesa kieleckiego klubu. W 2008 r. Bertusowi Servaasowi przyznano tytuł Ambasadora Regionu Świętokrzyskiego. Tym razem w ręce włodarza PGE VIVE Kielce trafiła najwyższa z możliwych gratyfikacji, czyli tytuł Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu.

Bardzo dziękuję za wyróżnienie - mówił ze sceny Bertus Servaas - Jesteśmy dumni, że możemy zrobić coś dla naszego miasta. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Zachęcam każdego do wspierania inicjatyw, dzięki którym młodzież ma idoli i nie idzie na ulicę pić wódkę, lecz uprawia sport.

Drugie miejsce wśród szkoleniowców w regionie świętokrzyskim zajął Talant Dujszebajew. W zeszłym sezonie na krajowym podwórku znów zdobył ze swoją drużyną wszystko, co było możliwe. W szatni dla każdego jak ojciec, ale potrafi być też bardzo srogi - zapowiedziano trenera PGE VIVE Kielce. Nagrodę wręczył były zawodnik żółto-biało-niebieskich, Mariusz Jurasik.

Gratuluję całemu sztabowi szkoleniowemu, a z tej sceny chciałbym także podziękować panu Sylwestrowi Zającowi, właścicielowi firmy Eles, za to jak wyglądam, a wyglądam jak Al Capone - żartował ze sceny trener Dujszebajew. Istotnie, kielczanie znów kreowali trendy - cała drużyna pojawiła się na gali w idealnie skrojonych garniturach, tym razem zamieniając grochy na prążki. Trenerem Roku 2017 został szkoleniowiec Korony Kielce, Gino Lettieri.

Najpopularniejszym sportowcem regionu świętokrzyskiego został kapitan PGE VIVE Kielce, Michał Jurecki. Rozgrywający często plasował się w czołówce zestawienia. Bywał trzeci, drugi, a w 61. edycji, która miała miejsce w 2013 roku wygrał plebiscyt. Lew parkietu, całym sercem oddany drużynie - zapowiedziano Michała.

Nie sądziłem, że będę w ogóle w pierwszej dziesiątce, a tutaj taka nagroda! - skomentował otrzymanie nagrody Dzidziuś - Nie wiem co powiedzieć, bo poprzedni rok upłynął mi pod znakiem walki z samym sobą. Byłem po kontuzjach i przede wszystkim chciałem wrócić do wysokiej formy. Dziękuję wszystkim kibicom, trenerom, kolegom z zespołu, każdemu, dzięki komu mogę trenować w tym klubie.

Wysokie, czwarte miejsce w plebiscycie zajął Sławomir Szmal. Kasa do tej pory sześciokrotnie był nominowany w plebiscycie i zajmował już każde z miejsc od pierwszego do szóstego. Życzyłem sobie siódmego miejsca, bo jestem człowiekiem poukładanym i brakowało mi właśnie tej pozycji - żartował Sławek Szmal - Bardzo dziękuję za tę nagrodę kibicom, trenerom, zawodnikom, pracownikom klubu. Jednocześnie chciałbym zauważyć, że została pominięta jedna nagroda dla młodego talentu w piłce nożnej, którym powinien być... - Kasa zawiesił głos - Julen Aginagalde! Zwracam uwagę kapitule, by następnym razem dostrzegła go i uwzględniła w plebiscycie.

Ponadto, w kategorii Talenty, jedną z trzech równorzędnych nagród otrzymał Maciej Filipowicz, siedemnastoletni obrotowy drugoligowej drużyny rezerw klubu oraz zespołu juniorów PGE VIVE, który regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski juniorów.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!