PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Uros Zorman: indywidualista w grze zespołowej

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2018-02-06, 15:00 0

Wraz z meczami do Hali Legionów wraca gazetka #dawajDAWAJ! W pierwszym numerze po przerwie przedstawiamy sylwetkę Urosa Zormana. Przez pryzmat rozgrywającego poruszamy kwestię indywidualizmu w sporcie zespołowym. Zawodnik opowiada o tym, jak przez lata doświadczeń kształtował się jego charakter, jak buduje autorytet na boisku, a także o czysto sportowych aspektach tematu, tj. grze jeden na jeden, zwodach i najlepszych środkowych rozgrywających.

Mówią o nim: wielki indywidualista, charyzmatyczny dominator lojalny wobec kolegów z drużyny i ostoja dla zawodników ze swojego regionu. Charakter ma niełatwy, o czym przekonał się każdy, kto wszedł z nim w bliższą interakcję. Nie chodzi na układy, jest wierny swoim poglądom i zawsze ma coś do powiedzenia. Przez wiele lat na boisku przekonywali się o tym szczególnie sędziowie, ale nierzadko również koledzy z drużyny i trenerzy. Do cyber-annałów YouTube’a przeszedł filmik, w którym Uros Zorman koniecznie musiał wtrącić swoje trzy grosze do przemowy Bogdana Wenty podczas przerwy w meczu z Veszprem w 2011 roku, choć szkoleniowiec wyraźnie sobie tego nie życzył. „Taki już jestem, to ten mój charakter” – uśmiecha się Słoweniec. Kto jak kto, ale środkowy rozgrywający musi go mieć. Z tym, że charakteru Zormana spokojnie wystarczyłoby na obdzielenie kilku zawodników.  

„Ja jestem z generacji prawa ulicy” – mówi – „Za moich czasów, przychodziło się na boisko, formowało swoją drużynę i grało się na przykład w koszykówkę trzech na trzech. Jeden miał czternaście lat, drugi piętnaście, inny osiemnaście. Wiek nie był istotny. Grasz? Grasz! Jeśli wygrywałeś, mogłeś zostać na boisku. Nie zawsze mi się to udawało, musiałem swoje przegrać, przeczekać, ale chęć zwycięstwa towarzyszyła mi bezustannie. Nie bałem się konfrontacji z lepszymi’’.

W numerze Uros przedstawia podstawowe zwody wraz z ich charakterystyką oraz zdradza, jak obserwować przeciwnika, by efektywnie grać jeden na jeden. Podnato, w informatorze tradycyjnie przedmeczowe wypowiedzi zawodników, składy, tabele i statystyki. Gazetki umieszczone będą w specjalnych stojakach, w widocznych miejscach w hali podczas dzisiejszego spotkania ligowego z Meblami Wójcik Elbląg.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!