PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Michał Jurecki odejdzie z Kielc

Autor: Dodano: 2018-04-09, 10:30 22

Zarząd KS Vive Handball Kielce SA potwierdza, iż Michał Jurecki, kapitan zespołu PGE VIVE Kielce od sezonu 2019/20 będzie występował w drużynie SG Flensburg – Handewitt. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy ręcznych podpisał dwuletni kontrakt z drużyną z północnych Niemiec.

Będzie nam niezwykle trudno rozstać się z Michałem, który wnosi do zespołu nie tylko znaczącą wartość sportową, ale również jest  nietuzinkową osobowością, charyzmatycznym zawodnikiem o niezłomnym charakterze. W pełni szanujemy jego decyzję i rozumiemy, iż wybrał najlepszą dla siebie propozycję.  "Dzidziuś" już zapisał piękne karty w historii Vive. Jednak wierzymy, że to nie koniec i  dopisze sukcesy w bieżącym sezonie i kolejnym 2018/19. Nie mamy absolutnie żadnych obaw o sportowy poziom Michała do końca trwania kontraktu z Vive.. Jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu co udowadnia nieprzerwanie od 2010 roku występując w naszych barwach. Na podziękowania, za ambicję i wielkie zaangażowanie wkładane w grę oraz radość jaką daje kibicom efektownymi akcjami i pięknymi bramkami ,przyjdzie jeszcze czas w czerwcu 2019. Jednocześnie doceniając wkład Michała w sukcesy naszego Klubu wierzymy, iż po wypełnieniu kontraktu w drużynie Flensburga powróci do nas i będziemy mogli skorzystać z jego ogromnego doświadczenia. Będziemy na niego w Klubie czekali.

Zarząd KS Vive Handball Kielce SA

Ocena:

Komentarze (22)

Dołacz do dyskusji
 • Rikardo11 :
  + 0 -

  Sprzedam pamiątkową piłkę z FINAL FOUR w Kolonii w 2016, gdzie drużyna VIVE KIELCE wygrała ligę mistrzów.
  Piłka z 9 autografami zawodników VIVE po zwycięzkim meczu.
  info na p.w.
  mieczyslaw.nowak2@wp.pl
  zdjęcia na życzenie


  zgłoś do usunięcia
  Czarcik :
  + 0 -

  Ochłonąłem, przemyślałem temat i mogę coś napisać. Szkoda i to wielka, ale to dopiero po następnym sezonie, jeszcze dużo czasu przed nami i kupę super akcji Dzidziusia do oklaskiwania. Wg mnie Dzidizia dostał wolną rękę aby po prostu dorobić - po następnym sezonie czekają nas spore zmiany - i to nie tylko personalne - zmieniona reguła LM, zmiany w naszej SL. To wszystko spowoduje, że dotarcie do F4 LM, będzie niezwykle trudne dla nas, bo na podwórku krajowym raczej nic się nie zmieni. Drużyna będzie bardzo mocno przebudowana, niezgrana ze sobą tak jak obecna, taka trochę eksperymentalna - to wszystko może spowodować, że w LM może być ciężko - wyjście z grupy jak najbardziej, ale wyżej to już będzie trudno. I z Michałem, czy bez niego będzie tak samo. I dlatego uważam, że dostał wolną rękę. No i to będzie równocześnie dobry czas aby poszukać godnego następcy naszego kapitana.


  zgłoś do usunięcia
  kasi71 :
  + 0 -

  - Kiedy przyszła propozycja od Dierka i Maika, nie musiałem się zastanawiać dwa razy. SG Flensburg Handewitt to jeden z najlepszych klubów w Europie i zawsze chciałem grać w najsilniejszej lidze świata - powiedział Michał Jurecki, dodając: - Czuję się psychicznie i fizycznie gotowy na to wyzwanie i z niecierpliwością oczekuję współpracy z Maikiem, Dierkiem i SG, a także ze wspaniałym zespołem, który ma duże doświadczenie, ale także duży potencjał na przyszłość. Nie mogę się doczekać gry SG i wspaniałych fanów! Ale wcześniej spełnię moją umowę w PGE VIVE Kielce – kończy Jurecki.


  zgłoś do usunięcia
  HBLLove :
  + 3 -

  Dla mnie to najcenniejszy zawodnik naszego zespołu. Dobry w obronie, bardzo dobry w ataku, doświadczony, potrafi w pojedynkę wygrać mecz, rzuca bramki nawet z koła czy ze skrzydła.

  Gdyby Michał miał 37 lat to mógłbym zrozumieć, że klub planuje zakończenie współpracy z zawodnikiem, ale do tego wieku to mu jeszcze brakuje dobre kilka lat. Nie powinniśmy wypuszczać lidera zespołu i to jeszcze za darmo.


  zgłoś do usunięcia
  mtb :
  + 0 -

  na Echu jest info:
  PGE VIVE Kielce będzie miało trenera bramkarzy. Szmal albo Serb

  Jeśli nie rozbija się o pieniądze, to chyba oczywiste, że Szmal?


  zgłoś do usunięcia
  czwarty :
  + 4 -

  Przed kontuzją Michała, oni we trzech wymieniali się w zależności od dyspozycji miesiąca na pozycji najlepszego zawodnika na świecie. Dzidzia właśnie zaczął zbliżać się do swojej optymalnej formy, a Karabatić niedawno w Paryżu podpisał wieloletni kontrakt.
  Tak samo jak i dla Paryża Nikola, tak samo i dla nas Michał jest jednym z najważniejszych organów organizmu jakim jest drużyna, który właśnie sobie z niezrozumiałych przyczyn wycięliśmy. Nazwisko zawsze będzie wzbudzać respekt, owszem z każdym rokiem sił będzie coraz mniej, ale nigdy nie będzie tak, że Michał nie będzie w stanie dać piorunujących 10-15 minut w kluczowym momencie meczu z rywalem z najwyższej półki. Musimy mieć w zespole kogoś, kto pewnością siebie, odpornością psychiczną jest w stanie pociągnąć za sobą innych. Kandydatów do zastąpienia Jureckiego nie widzę.
  Jest to sprawa tak bardzo istotna, dla funkcjonowania drużyny, że chętnie poznałbym kulisy całego wydarzenia. Kto, kiedy i dlaczego.


  zgłoś do usunięcia
  czwarty :
  + 2 -

  Kurcze, cały czas jestem w szoku. Tak naprawdę ciężko powiedzieć coś konstruktywnego. W tym przypadku, absolutnie nie jest dla mnie argumentem odmładzanie składu. Za rok pozbywamy się NAJWAŻNIEJSZEGO zawodnika w tym zespole. W ciągu ostatnich 7 lat w kółeczku obok Michała mogliby stanąć jeszcze Józek, Zorman, Kasa, Rastko i Julen.
  Nie jestem w stanie znaleźć wytłumaczenia dlaczego nie można było dać Michałowi kontraktu o rok dłuższego. Tacy ludzie jak Jurecki są ważni nie tylko na boisku. Od takich jak on zaczyna się tworzenie atmosfery w szatni, jego stawia się za wzór młodzieży, od takich zaczyna się ustalanie hierarchii w zespole.
  Michał ma organizm typu "Dzik", szybka regeneracja, duża witalność, ogromna siła. Na pewno da radę grać na najwyższym światowym poziomie jeszcze przez minimum 3-4 lata. Kto za rok będzie tworzył "radę starszych wojowników"?
  Dzidziusia zawsze stawiałem w jednym szeregu obok Karabatica i Hansena.


  zgłoś do usunięcia
  CZECZEN :
  + 5 -

  Wypowiedż Michała pokazuje tylko ,ze facet ma jaja i nie będzie pluł w /póki co / własne gniazdo i ma klasę . Nie zdziwiłbym sie jednak gdyby w przyszłym sezonie " nie dopisywałoby mu zdrowie ".
  A co do Gębali to owszem przydałby się na mopa


  zgłoś do usunięcia
  grzesiekk :
  + -6 -

  cd Dzidziuś odchodzi dopiero za 1,5 roku po tym okresie na LR będą: super Kulesz, Dujszebajev (najlepszy na swojej pozycji w swoim wieku), Mamić + Gębala?(Polak) - extra obsadzona lewa strona + srodek Cindric, Bombacz i może jakaś jeszcze gwiazda za Jurkiewicza na srodek albo obiecujący Polak.
  Super skład, Bert wie co robi!


  zgłoś do usunięcia
  grzesiekk :
  + 0 -

  Też jest mi szkoda Dzidziusia bo to nasz najlepszy zawodnik ale trudno zaufajmy Bertusowi.
  Zdobył z tym klubem tyle MP i PP + LM więc trzeba poczekać i ufać, że wie co robi!
  Jeśli poszło o długość kontraktu to nie znamy szczegółów, może - Bert zaproponował na rok kontrakt i czekał na reakcję a Dzidziuś miał już ofertę z Flensburga i może od razu podpisał tam na 2 lata? nie wiemy dokładnie jak było.
  Ja ufam Bertusowi, wiem że przecież nie robi tego na szkodę dla Klubu.Po tym ile on zdobył i zrobił dla klubu nie wypada nie wierzyć, że będzie dobrze.


  zgłoś do usunięcia
  jaco :
  + 7 -

  Czy obok młodych zawodników nie może grać 2-3 starszych, ale wciąż bardzo dobrych graczy? Obok Jureckiego mógł grać Mamić i Kulesz. W czym by to przeszkadzało? Na lewym rozegraniu trzech zawodników to jeszcze nie tłok. Michał Jurecki powinien w Kielcach zakończyć swoją sportową karierę. Nie powinniśmy go nigdzie puszczać chyba, że za bardzo duże pieniądze. Ten zawodnik jest jak Karabatić. Takich graczy nie da się zastąpić. Michał w tym roku kończy dopiero 34 lata. Jurecki jest dobrze przygotowany motorycznie, przynajmniej 3 lata powinien jeszcze grać w Kielcach (z możliwością przedłużenia kontraktu o jeden sezon).


  zgłoś do usunięcia
  jaco :
  + 7 -

  Wygląda na to, że poszło tylko o długość kontraktu...

  M.J. o decyzji klubu:
  – Nie czuję żalu. Taki jest sport. Taka jest obecna polityka klubu. Szanuję decyzję, że odmładzają skład. Nie mam żadnych pretensji. Czasami trzeba odejść.

  M.J. o swojej decyzji:
  – Pierwsza kwestia, która skłoniła mnie do podjęcia decyzji, to informacja o ostatnim transferze PGE VIVE Kielce. Sprowadzono na mojej miejsce Władysława Kulesza. Polityka klubu jest taka, by odmłodzić skład. Otrzymałem propozycję przedłużenia kontraktu tylko o rok. W międzyczasie we Flensburgu dostałem propozycję dwuletniej umowy. Czuję się dobrze przygotowany fizycznie i chciałbym grać na najwyższym poziomie jeszcze kilka sezonów. Zwłaszcza w Lidze Mistrzów. To wszystko skłoniło mnie do podpisania umowy.

  O przyszłości:
  – W Kielcach na pewno zostanę. Stanie się to po zakończeniu sportowej kariery. Wyjadę na dwa lata, może dłużej, do Niemiec, następnie wrócę do kraju. Przyszłość chcę wiązać z piłką ręczną.


  zgłoś do usunięcia
  kibiCK :
  + 5 -

  W Kielcach zarabia nie mniej niż 60-80 tys zł na miesiąc. Gdyby Flensburg dawał 100 tys zł to raczej by się nie zgodził, bo po pierwsze zawsze mówił, że za granicą nie czuje się dobrze, a po drugie w Kielcach ma już ułożone życie rodzinne. To byłaby zbyt mała podwyżka żeby podjąć taką decyzję. Może dostał propozycję nie do odrzucenia typu np. milion euro za dwa sezony gry w drużynie Flensburga? Karabatić i inni najlepsi biorą grubą kasę więc może i jemu zaproponowali podobną kwotę? Zawodnik za rok będzie miał 35 lat. To dobry moment by jeszcze trochę zarobić. Później pewnie wróci do Kielc i będzie pracował w kieleckim klubie.

  Jeśli poszło tylko o długość kontraktu to jest to wielki błąd klubu! Flensburg dał mu na dwa lata więc u nas też zgodziłby się na taki kontrakt. Michał będzie miał za rok 35 lat, ale te dwa sezony spokojnie by jeszcze zagrał.


  zgłoś do usunięcia
  marta76 :
  + 1 -

  no kuzwa NIE!!! jaja jakieś czy co???coraz częściej nie rozumiem pewnych decyzji w tym klubie.kto jak kto-ale Dzidzia?!


  zgłoś do usunięcia
  CKielce1 :
  + 1 -

  HandballFan - jak ktoś jest fanem czy wielkim fanem piłki ręcznej, to będzie miał na kogo chodzić, jasne. Tylko, że my takich fanatyków mamy z 1,5 tysiąca osób co widać na meczach ligowych. Reszta to ludzie którzy przychodzą dla sukcesu (to powinno być) i znanych nazwisk. W Polsce nie zna się Wolfa, Cindrića, Bombaca, Kulesza itd. Choć to super grajki i gwarantują ekstra poziom, to dzieciaki nie będą za nimi biegać, tak samo jak dorośli zaczepiać na ulicach. Polacy stawali się częścią społeczności (widać, ilu tu postanowiło zostać), inni to najemnicy - są, póki jest kasa, potem wyjadą. Na meczach wyjazdowych Vive nie będzie magnesem jak było czy jest, żeby przyjść na halę, bo ludzie przychodzili dla Szmala, Bieleckiego, Jureckiego... na niejednym wyjeździe byłem - nie widziałem, żeby ludzie lecieli po autografy do chorwatów.
  Jasne, wiem, że to (prawie) nie nasza wina, że nie ma Polaków. Ale tymbardziej w takiej sytuacji priorytetem powinno być zatrzymanie Jureckiego.


  zgłoś do usunięcia
  CZECZEN :
  + 3 -

  "Będziemy na niego w Klubie czekali."- pocałujcie go w dupę oszołomy!


  zgłoś do usunięcia
  petertk :
  + -2 -

  ...kiedyś Rastko,teraz Michał...echhhhh takich walczaków się nie pozbywa.,a grajką/grajkowi którym już dawno powinno się podziękować daję się niespodziewanie dalej kontrakty,a wdzięczności za nie na parkiecie brak.


  zgłoś do usunięcia
  Handball_Fan :
  + -3 -

  Przy okazji nie zgadzam się z opiniami że jak nie będzie Polaków to nie będzie na kogo chodzić. Tak wyglądają najlepsze zespoły świata: Veszprem, Barcelona, Vardar, Kiel czy choćby Flensburg. Tam grają najlepsi. Chcesz wygrywać LM musisz mieć najlepszych. A jaki poziom prezentuje nasza reprezentacja po latach braku inwestycji chyba widać. Poza Arkiem Moryto ... pustka. Może kiedyś Tomek Gębala może Sićko. Ale na tą chwilę nie ma nikogo.


  zgłoś do usunięcia
  Handball_Fan :
  + -1 -

  To wielkie zaskoczenie ! Jestem w szoku. Jak przeczytałem myślałem że to 1 kwietnia się przesunął w czasie. Nie rozumiem dlaczego Michałowi oferowano tylko rok. 2 lata przy jego silne Obelixa wydawało się oczywiste.
  Przyznam że jestem w szoku !!!


  zgłoś do usunięcia
  CKielce1 :
  + 5 -

  Ponoć w dodatku drugim trenerem ma być Zorman zamiast Strząbały.
  Przyszły sezon będzie ciekawy, dużo nowych zawodników i ciekawość gry, nowości. Ale potem obawiam się, że od sezonu 19/20 nie będzie dla kogo chodzić na halę, nie będzie z kim porozmawiać, z kim się utożsamiać. Jak w koszykówce w Polsce która przez to zeszła na psy. Dlaczego klub od 15 lat nie wychował sam żadnego zawodnika do pierwszego zespołu??? (Bis, Wałach - to nie oszukujmy się, są epizody). Ano dlatego, ze na młodzież i dzieci , ich szkolenie i ich trenerów nigdy nie ma pieniędzy, trenuje się na połówkach hal, nikt nie pilnuje trenerów. Wiem to po swoim młodym, który próbuje a widzę, jak to wyglada. Wszystko koncentruje się na pierwszym zespole.

  Ale z drugiej strony słuchajcie: póki co mamy, co mamy i to doceniajmy w tym sezonie. Trzeba zrobić cos mega na meczach z PSG na trybunach. Trzeba awansować do F4 a co potem to już niech czas pokaże.


  zgłoś do usunięcia
  gerjon@wp.pl :
  + 3 -

  JEDNAK SA DURNIE W TYM KLUBIE , NIECHCIELI MU DAC KONTRAKTU NA 3 LATA OFEROWALI TYLKO NA ROK BALI SIE ZE BEDZIE Z ROKU NA ROK GRAL GORZEJ , GRAL PIACH JAK KAROL TERAZ TO SA SLOWA CZLOWIEKA Z KLUBU , PREZESIE TO JEST TWOJA NAJWIEKSZA PORAZKA.


  zgłoś do usunięcia
  mtb :
  + 14 -

  Sprawa 1. Z jednej strony trzeba zrozumieć, bo Michał ma swoje lata a my chcemy odmłodzić skład. Z drugiej to maszyna, która niemal się nie niszczy i nikłe ryzyko, że będzie w słabej formie lub niedysponowany. Nie wydaje mi się, żeby to była decyzja Michała, tylko klubu, bo ten już się chyba zadomowił, wybudował dom... Radio pisze ze poszło o długość kontraktu. Słabe pamiętając komu przedłużyliśmy i o ile... sory ale Zorman czy Jurkiewicz mnie zasłużeni są dla nas niż Jurecki.
  Sprawa 2. Z jednej strony nie ma Polaków zdolnych, z drugiej coś strasznego, bo w zespole zostanie nam za półtora sezonu 1-3 Polaków prawdopodobnie. To bardzo bardzo słabe dla nas kibicow i dla popularności piłki ręcznej w Polsce a nawet Kielcach.

  Mimo wszystko, kompletnie nie rozumiem decyzji, ze Michal nie zostanie z nami, wolałbym uchybia rozwiązać kontrakt z KAŻDYM obcokrajowcem.


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!