PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Powrót do gry Ivicia! Ostatnia seria rundy zasadniczej

Autor: Dodano: 2018-04-13, 13:06 3

Drużyna KPR Legionowo będzie kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu w rozgrywkach PGNiG Superligi. W sobotę 14 kwietnia podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa zmierzą się na wyjeździe z siódmym zespołem grupy granatowej. Z drużyną na Mazowsze wyjedzie Filip Ivić, dla którego może to być powrót na parkiet po ponad miesięcznej przerwie w grze. 

Kielczanie ostatnie spotkanie rozegrali w środę w ramach PGNiG Pucharu Polski w Hali Legionów. Mistrzowie Polski wysoko pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinału PP, NMC Górnika Zabrze 46:28, prezentując bardzo dobrą dyspozycję przez pełne sześćdziesiąt minut spotkania - Byliśmy bardzo skoncentrowani na tym meczu. Zagraliśmy dobry mecz i jesteśmy zadowoleni, ale już myślimy o kolejnych - mówił tuż po spotkaniu słoweński skrzydłowy, Blaz Janc. 

Nie trzeba długo czekać na następny pojedynek z udziałem mistrza Polski. Już w sobotę naszych zawodników zobaczymy ponownie na parkiecie. Kielczanie zagrają trzydziesty mecz rundy zasadniczej PGNiG Superligi w Legionowie. Jedną z najważniejszych informacji związanych z tym spotkaniem jest powrót do bramki Filipa Ivicia, który 7 marca przeszedł operację stawu łokciowego - Czuję się już bardzo dobrze. Proces rehabilitacji jest już za mną, od poniedziałku uczestniczę w normalnym treningu i nie mogę się już doczekać pierwszego meczu. Cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem - mówi 25-letni chorwacki golkiper. Do Legionowa nie pojedzie Sławek Szmal oraz część zawodników, którzy występowali w ostatnim czasie w spotkaniach swoich zespołów narodowych, nie będzie to dla nich jednak czas wolny, ponieważ na miejscu w Kielcach, odbędą oni trening kondycyjny.

Filip Ivić wraca do gry! To bardzo istotna informacja, szczególnie w kontekście zbliżającego się dwumeczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint Germain

Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi z dorobkiem 19 punktów. W obecnych rozgrywkach zespół KPRu odniósł sześć zwycięstw, dwadzieścia trzy razy drużyna musiała uznać wyższość rywali. Zespół prowadzi szkoleniowiec pochodzący z naszego miasta, Marcin Smolarczyk, a to nie koniec kieleckich akcentów w drużynie z Mazowsza. Barwy KPRu reprezentują wychowankowie zółto-biało-niebieskich - rozgrywający Paweł Gawęcki i skrzydłowy Michał Grabowski. Jednym z wyróżniających się zawodników jest playmaker Kacper Adamski, który zajmuje obecnie drugą pozycję w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi z dorobkiem 165 goli. W gronie najskuteczniejszych zawodników znajduje się także rozgrywający Kamil Ciok, zdobywca 92 bramek. Ostatnie spotkanie drużyna z Legionowa rozegrała na własnym parkiecie 31 marca, kiedy to podopieczni trenera Marcina Smolarczyka dość niespodziewanie pokonali dobrze spisującego się beniaminka PGNiG Superligi, MKS Energę Kalisz 29:24. 

Spotkanie 30. serii PGNiG Superligi rozpocznie się w Arenie Legionowo w sobotę 14 kwietnia o godz. 18:00. Relacje LIVE tekstową możecie obserwować na www.pgnig-superliga.pl

 

 

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • mirkun :
  + 10 -

  Proszę o nie kupowanie pamiątek . Co to za kibic , który chce sie pozbyć takiej pamiątki...... Dodam , że pewnie z zyskiem .


  zgłoś do usunięcia
  Rikardo11 :
  + -14 -

  Sprzedam pamiątkową piłkę z FINAL FOUR w Kolonii w 2016, gdzie drużyna VIVE KIELCE wygrała ligę mistrzów.
  Piłka z 9 autografami zawodników VIVE po zwycięzkim meczu.
  info na p.w.
  mieczyslaw.nowak2@wp.pl
  zdjęcia na życzenie


  zgłoś do usunięcia
  Czarcik :
  + 0 -

  A nie o 18:00? Tak przynajmniej jest podane na biletach.


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!