PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Faza zasadnicza zakończona wygraną

Autor: Dodano: 2018-04-14, 19:27 1

KPR Legionowo - PGE VIVE Kielce 28:45 (13:23)
PGE VIVE:
Ivić, Kijewski; Janc 11 (2), Kus 8, Jachlewski 7, Jurecki 4, Bielecki 3 (1), Bombac 3, Jurkiewicz 3, Lijewski 3, Zorman 3;
 

Mimo, że pierwszą bramkę meczu zdobyli gospodarze, to od samego początku spotkania przewaga kielczan była doskonale widoczna. Kolejne sześć trafień było autorstwa naszych zawodników a po przerwie na bramkę rywali, koncert zespołu PGE VIVE Kielce trwał w najlepsze. Znakomicie funkcjonowała obrona, kontrowali Mateusz Jachlewski i Blaz Janc (dziś jego stuprocentowa skuteczność)- w efekcie w 19 minucie meczu prowadziliśmy aż 18:3! W ostatnich dziesięciu minutach tez części pojedynku za zdobywanie bramek wzięli się również i gospodarze. Wynik do przerwy (23:13) dalej obrazował przewagę naszej drużyny.

Drugą połowę dobrze - od dwóch bramek- zaczął nasz wychowanek (Michał Grabowski) grający w ekipie rywali. Od też w 36 minucie zmniejszył straty KPR do siedmiu trafień (18:25). Później trwał już jednak koncert kielczan a bardzo dobrze na kole odnajdywał się Mateusz Kus (8 bramek na 9 rzutów!). Na piętnaście minut przed końcem meczu znów wygrywaliśmy różnicą piętnastu bramek (35:20). 

Do bramki naszej drużyny po kontuzji wrócił Filip Ivić (5 obron). Kolejną szansę na występ w pierwszej drużynie dostał też Kasper Kijewski (3 oborny). Do Legionowa nie pojechali za to Sławomir Szmal, Manuel Strlek, Darko Djukić, Alex Dujshebaev, Julen Aginagalde i Marko Mamić.

PGE VIVE Kielce w fazie zasadniczej wygrało wszystkie 30 spotkań. Teraz przed nami faza pucharowa - ćwierćfinałowe mecze rozegrane zostaną na początku maja.

Ocena:

Komentarze (1)

Dołacz do dyskusji
 • Rikardo11 :
  + -19 -

  Sprzedam pamiątkową piłkę z FINAL FOUR w Kolonii w 2016, gdzie drużyna VIVE KIELCE wygrała ligę mistrzów.
  Piłka z 9 autografami zawodników VIVE po zwycięzkim meczu.
  info na p.w.
  mieczyslaw.nowak2@wp.pl
  zdjęcia na życzenie


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!