PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Żegnamy legendy!

Autor: Magda Pluszewska, fot. A. Benicewicz-Miazga Dodano: 2018-06-03, 10:29 0

Ostatni numer informatora meczowego #dawajDAWAJ poświęcamy siedmiu postaciom, które po sezonie pożegnają się z dotychczasowymi rolami w klubie. Gazetki będą dostępne w stojakach przy schodach w holu, przy wejściach na sektory oraz w innych widocznych miejscach Hali Legionów. 

Siedem różnych historii splotło się w jednym klubie. W jednej drużynie. W jednym mieście. Po zakończeniu sezonu każda z nich potoczy się własnym torem, dopisując kolejne rozdziały do tych, które już za nimi. Po dzisiejszym, finałowym spotkaniu z Płockiem, pożegnamy siedem postaci. Sportowe buty na kołek zawieszą Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Uros Zorman, zaś do innych klubów odejdą: Tomasz Strząbała (MMTS Kwidzyn), Manuel Strlek (Telekom Veszprem), Mateusz Kus (Motor Zaporoże) i Darko Djukić (Mieszkow Brześć). 

W ostatnim, specjalnym wydaniu informatora meczowego #dawajDAWAJ każdego z nich zapytaliśmy, jak zapamiętają Kielce i czego się tutaj nauczyli. Co zawdzięwczają klubowi i co sprawiło, że wielu z nich zostało w naszym mieście tak długo. Co ich czeka w dalszym etapie życia i czy pozostaną związani z najpiękniejszą dyscypliną świata, piłką ręczną.

„Zanim przyjechałem do Kielc, najdłużej byłem w jednym miejscu maksymalnie trzy lata. Po tym okresie w głowie pojawiała się myśl, że trzeba coś zmienić. To, że tak długo tu zostałem, to największa zasługa Berta, którego traktuję jak trzeciego tatę. Poza tym, moja rodzina świetnie się tu czuje, dlatego zostaliśmy” - mówi Uros Zorman. „W niedzielę na pewno będą duże emocje. Spędziłem tu sześć lat, zdobyłem dużo trofeów, zawarłem wiele przyjaźni i założyłem rodzinę. To był mój pierwszy zagraniczny klub, z nim wygrałem Ligę Mistrzów, w tym czasie odniosłem też sukcesy z kadrą Chorwacji. Zawsze będę miał to miejsce w sercu” - dodaje Manuel Strlek. 

Nie może zabraknąć i tradcyjnej części informacyjnej gazetki, w której prezentujemy składy obu drużyn, statystyki, tabele oraz wypowiedzi przedmeczowe zawodników. O nastawienie płocczan zapytaliśmy Valentina Ghioneę, a z kieleckiej ekipy przepytaliśmy Mateusza Jachlewskiego.

Gazetki będą dostępne w stojakach przy schodach w holu, przy wejściach na sektory oraz w innych widocznych miejscach Hali Legionów. Jednocześnie przypominamy, że archiwalne wydania #dawajDAWAJ dostępne są w sklepie kibica na parterze Hali Legionów.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!