PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Zgarniamy pięć Gladiatorów!

Autor: Magda Pluszewska, fot. A. Benicewicz-Miazga, T. Fąfara Dodano: 2018-06-04, 09:40 2

Gladiatory rozdane! Ceremonia uhonorowania najlepszych zawodników minionego sezonu PGNiG Superligi odbyła się tuż po zakończeniu wczorajszego finału z Orlen Wisłą Płock, który wygraliśmy 33:29, zgarniając piętnaste w historii klubu Mistrzostwo Polski.

Nagrody trafiły do rąk trzech graczy PGE VIVE Kielce, Mateusza Jachlewskiego, Alexa Dujshebaeva i Deana Bombaca. Siwy triumfował w kategorii Obrońca Sezonu. Nie dość, że skrzydłowy zakończył sezon z wysoką skutecznością rzutową 75%, to jeszcze przez cały rok harował w obronie, wysunięty na „jedynce” lub uzupełniając formację defensywną na pozycji drugiego obrońcy.

Alexa Dujshebaeva wybrano Bocznym Rozgrywającym Sezonu. Starszy syn trenera PGE VIVE Kielce dopiero w tym sezonie dołączył do zespołu, a w błyskawicznym tempie zgrał się z drużyną i przez cały rok zachwycał zarówno indywidualnymi popisami rzutowymi, jak i współpracą z kolegami z boiska i widowiskowymi wrzutkami.

Dean Bombac natomiast otrzymał statuetkę w kategorii Środkowy Rozgrywający Sezonu. Słoweniec na pewien okres wypadł z toku rozgrywek ze względu na kontuzję, ale po powrocie na parkiet szybko odnalazł formę i skutecznie dyrygował grą kielczan, samemu zdobywając przy tym 60 bramek.

Wyjątkowymi SuperGladiatorami wyróżnieni zostali ponadto Karol Bielecki Sławomir Szmal. Zawodników doceniono za wieloletnią pracę pełną wyrzeczeń, promocję piłki ręcznej i wyznaczanie standardów dla inspirującej się ich postawą młodzieży. Obaj gracze to uczestnicy igrzysk olimpijskich, reprezentanci Polski, wicemistrzowie świata z 2007 roku oraz brązowi medaliści mistrzostw świata z 2009 i 2015 roku. Ponadto, Karol Bielecki był chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku, a Sławomira Szmala wybrano najlepszym piłkarzem ręcznym świata w 2009 roku.

Ponadto, dwie statuetki trafiły do rąk Arkadiusza Moryty, skrzydłowego Zagłębia Lubin. Zawodnika wyróżniono tytułem Króla Strzelców za zdobycie 227 bramek przy skuteczności 71,84% oraz Skrzydłowego Sezonu. Laureat dwóch Gladiatorów od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce.

LAUREACI GLADIATORÓW WE WSZYSTKICH KATEGORIACH

 • KRÓL STRZELCÓW: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin, od przyszłego sezonu PGE VIVE Kielce)
 • OKRYCIE SEZONU: Patryk Mauer (Gwardia Opole)
 • OBROŃCA SEZONU: Mateusz Jachlewski (PGE VIVE Kielce)
 • BRAMKARZ SEZONU: Adam Malcher (Gwardia Opole)
 • BOCZNY OBROŃCA SEZONU: Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce)
 • ŚRODKOWY ROZGRYWAJĄCY SEZONU: Dean Bombac (PGE VIVE Kielce)
 • OBROTOWY SEZONU: Bartosz Jurecki (Azoty Puławy)
 • SKRZYDŁOWY SEZONU: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin, od przyszłego sezonu PGE VIVE Kielce)
 • TRENER SEZONU: Rafał Kuptel (Gwardia Opole)
 • ZAWODNIK SEZONU: Adam Malcher (Gwardia Opole)
 • SUPERGLADIATORY: Karol Bielecki, Sławomir Szmal (PGE VIVE Kielce)

Ocena:

Komentarze (2)

Dołacz do dyskusji
 • pawllo :
  + -5 -

  Nikt się nie wypiął, takie są wymogi telewizji do których klub musi się dostosować.


  zgłoś do usunięcia
  CZECZEN :
  + 9 -

  Wielkie gratulacje za kolejny tytuł ,za cały sezon -choc w sercach pewnie mimo wszystko pewien niedosyt - za wiele chwil radosnych , troche emocji / niestety slabizna ligi / , troche rozczarowań , i nadzieje na kolejny udany sezon.
  Dziekujemy szczególnie tym którzy zegnają sie z juz z kieleckim parkietem /choc nie wszyscy z klubem / dostarczyliscie nam wiele wspaniałych przeżyc przez wszystkie sezony gry w Kielcach .DZIĘKUJEMY!

  Szkoda tylko ,ze jak zwykle ktos nie pomyślał i "wypiął " się na najwierniejszych kibiców w bezmylśny sposób ustawiając "pudło" do dekoracji ,a wystarczyło postawic je na "krótkiej " ściance przenosząc na czas dekoracji garstkę widzów na inne sektory tak aby wszyscy mieli mozliwość pełnej obserwacji wydarzenia. No cóż niestety poziom sportowy wystaje wyraźnie nad proste rozumowanie w klubie


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!