PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Zespół obejrzy mecz otwarcia mistrzostw świata w Kielcach!

Autor: Magda Pluszewska, fot. A. Benicewicz-Miazga, media społecznościowe Dodano: 2018-08-06, 07:30 0

W dniach 7-19 sierpnia, w Kielcach odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18. Klub PGE VIVE Kielce wspiera organizację turnieju i zaprasza na mecze młodych zawodniczek z całego świata. We wtorek, 7 sierpnia, cała drużyna Mistrzów Polski obejrzy ceremonię otwarcia turnieju oraz mecz otwarcia, w którym Polki zagrają z Angolą, Wstęp na wszystkie spotkania mistrzostw jest wolny.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 to pierwsze mistrzostwa świata w piłce ręcznej w Polsce. Do tej pory, jako kraj organizowaliśmy już wiele imprez rangi mistrzowskiej. W 2016 roku gościliśmy najlepsze seniorskie drużyny Europy męskiej piłki ręcznej. Dwa lata wcześniej w Polsce odbywały się młodzieżowe mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 18, a w 2013 roku młodzieżowe mistrzostwa Europy kobiet do lat 17. Sięgając jeszcze głębiej na osi czasu, w 2002 roku odnajdziemy na niej mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 20, wygrane przez biało-czerwonych, a w 1996 roku mistrzostwa Europy kobiet do lat 19. Czempionat globu organizujemy jednak po raz pierwszy i, jak już wiadomo, nie ostatni! W 2023 roku bowiem, wspólnie ze Szwecją, przeprowadzimy w Polsce kolejną wielką imprezę – seniorskie mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn.

Klub PGE VIVE Kielce wspiera organizację turnieju. Ambasadorami mistrzostw zostali Sławomir Szmal i Karol Bielecki, którzy zapraszają na zawody w specjalnych spotach promocyjnych. Żółto-biało-niebiescy pojawią się także na ceremonii otwarcia zawodów, która rozpocznie się we wtorek, 7 sierpnia, o godz. 18:00 w Hali Legionów i zostaną na mecz Polska - Angola, który wystartuje tuż po ceremonii. Kielczanie będą także wręczać wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek na wybranych meczach mistrzostw, zanim wyjadą na zgrupowanie do Kalisza.

Mistrzostwa świata w Kielcach to wielkie wydarzenie, które od samego początku wzbudza zainteresowanie naszych zawodników. Na otwartych treningach reprezentacji Polski można było spotkać m.in.  Sławomira Szmala, a wczoraj, na grze testowej w ramach wspólnej sesji treningowej Polek i Hiszpanek, swoim młodszym koleżankom po fachu kibicował Julen Aginagalde.

Zachęcamy do śledzenia oficjalnych kanałów mistrzostw, w których dostępny będzie live streaming ze wszystkich meczów. Zapraszamy również do Hali Legionów oraz Hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wstęp na spotkania jest wolny!

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!