PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Mariusz Jurkiewicz dołączy do zespołu pod koniec sierpnia

Autor: Magda Pluszewska, fot. G. Trzpil Dodano: 2018-08-10, 13:02 1

Rozgrywający PGE VIVE Kielce w lipcu doznał urazu dłoni, który wykluczył go z okresu przygotowawczego do sezonu 2018/19. Obecnie zawodnik przechodzi leczenie w Gdańsku, gdzie pozostanie jeszcze dwa tygodnie i wróci do Kielc na ostatnie dni sierpnia, gdy drużyna wróci z Zaporoża.

Mariusz Jurkiewicz nie miał lekkich wakacji. Na początku lipca zawodnikowi PGE VIVE Kiele w palec lewej dłoni wbił się, przechodząc na wylot, kolec drzewka ogrodowego. Mariusz od razu udał się na SOR, gdzie wyciągnięto mu kolec, podano antybiotyki i zastrzyk przeciwtężcowy, po czym wrócił do domu. Pozornie niegroźny incydent okazał się jednak dotkliwy w skutkach. Po dwóch dniach wdarła się infekcja, przez co konieczne były dwa zabiegi czyszczenia palca, a następnie uskutecznienie leczenia hiperbarycznego, które ma przyspieszyć gojenie się ran. 

Czuję się dobrze, kuracja za pomocą hiperbarii przebiega pomyślnie. Na początku palec bardzo mi dokuczał, po zabiegach był tak obolały, że nie można go było w ogóle dotknąć, ale teraz wszystko jest już w porządku - mówi Mariusz. Zawodnikowi został jeszcze co najmniej tydzień zabiegów. Wkrótce rozpocznie indywidualne treningi w Gdańsku, a do Kielc przyjedzie dopiero gdy zespół wróci z Zaporoża. Drużyna już w ten weekend uda się do Kalisza, a następnie na sparing do Niemiec i turniej na Ukrainie, w związku z czym wcześniejszy powrót Mariusza do Kielc mijałby się z celem. Cały zespół wraz ze sztabem będzie na wyjeździe, nie miałbym z kim pracować, a tutaj, w Gdańsku będę miał odpowiednie warunki do treningów - zapewnia Kaczka.

Ciężko na razie określić w jakim zakresie Mariusz rozpocznie zajęcia z drużyną po powrocie do Kielc. Wszystko zależy od tego, jak będą przebiegać kolejne dwa tygodnie.

Plan przygotowań zespołu do sezonu 2018/2019 w sierpniu:

 • 12 sierpnia: wyjazd do Kalisza,
 • 17 - 19 sierpnia: Szczypiorno Cup w Kaliszu
 • 22 sierpnia: sparing z HC Erlangen
 • 24-26 sierpnia: turniej towarzyski w Zaporożu

Zobacz więcej TUTAJ.

Jednocześnie przypominamy o sprzedaży karnetów na sezon 2018/2019. Do 17 sierpnia swoje miejsca mogą zająć karnetowicze z zeszłego sezonu, następnie niewykupione miejsca trafią do otwartej sprzedaży. W tym roku przygotowaliśmy dla kibiców wiele atrakcji wynikających z posiadania stałej wejściówki na sezon! Więcej informacji TUTAJ.

Ocena:

Komentarze (1)

Dołacz do dyskusji
 • esbe34 :
  + -1 -

  Oj Mariusz, Mariusz, Jak nie urok to . . . . . przemarsz wojska i zawsze jest uganiaczka


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!