PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Sezon 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty!

Autor: Magda Pluszewska Dodano: 2018-09-05, 19:07 1

W środowy wieczór, 5 września, w kościele pod wezwaniem Św. Karola Boromeusza na kieleckiej Karczówce, odbyła się Msza Święta inaugurująca sezon 2018/2019. Nabożeństwo odprawili ks. bp. Marian Florczyk, ks. Krzysztof Banasik i ks. Jan Oleszko, a wzięła w nim udział cała drużyna, członkowie zarządu, zawodnicy i trenerzy grup młodzieżowych, kibice i przyjaciele klubu.

Wspólna celebracja nowego sezonu upłynęła, jak w zwykle, w ciepłej atmosferze, pełnej wiary w pomyślny przebieg kolejnych miesięcy. Ksiądz Jan Oleszko w Homilii mówił o niezłomności w dążeniu do największych celów, opowiadając o palmie, która zawsze może wyrosnąć bardzo wysoka, nawet jeśli ciężkie kamienie będa powstrzymywać jej wzrost. "Kto z Bogiem trzyma, prawdziwego mocarza ma ze sobą" - dodał na koniec kazania.

Ksiądz biskup Marian Florczyk zwrócił natomiast uwagę na siłę wspólnoty. "Każde społeczeństwo lokalne potrzebuje wyjątkowych wydarzeń i Wy nam je dajecie" - powiedział na zakończenie mszy.

Inauguracja sezonu w kościele na Karczówce to coroczna tradycja, po której sezon 2018/2019 oficjalnie można uznać za rozpoczęty.

 

 

Ocena:

Komentarze (1)

Dołacz do dyskusji
  • Vive FAN :
    + -1 -

    A Pan trener dzisiejszą wypowiedzią to raczej nie zyska kibiców.


    zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!