PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Dani już trenuje z drużyną!

Autor: Magda Pluszewska, fot. Sebastian Kozubek Dodano: 2018-09-10, 10:34 3

Ledwie w piątek wieczorem ogłosiliśmy powrót młodszego z braci Dujshebaevów z wypożyczenia w Celje, a już dziś, w poniedziałkowy poranek, rozgrywający dołączył do drużyny Mistrzów Polski. Klub jest w trakcie dopełniania formalności, które mają umożliwić Danielowi występ już we wtorkowym meczu z Arką Gdynia.

To jest dopiero tryb last minute! Z dnia na dzień wypożyczony do Celje Daniel Dujshebaev musiał spakować swoje walizki i wrócić do Kielc, na rok przed planowanym terminem zakończenia wypożyczenia. Decyzja ta została spowodowana nieciekawą sytuacją kadrową kielczan, szczególnie zaś kontuzjami Mariusza Jurkiewicza i Uladzislaua Kulesha, którzy przez kilka miesięcy nie wyjdą na ligowe parkiety, a które obecnie zostały "doprawione" przez drobne urazy Luki Cindricia, Marko Mamicia i Michała Jureckiego. Ze względu na to, że dodatkowo wciąż rehabilitację po zerwaniu więzadła przechodzi Bartłomiej Bis, w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu 2018/2019 żółto-biało-niebiescy musieli grać w jedenastu lub nawet dziesięciu zawodników. 

"Robimy wszystko, by zdążyć załatwić formalności tak, by Daniel mógł zagrać z nami w Gdyni" - komentuje drugi trener PGE VIVE, Uros Zorman - "Na pewno będzie mu trudno wejść z marszu w mecz, bo przecież dopiero w weekend dotarł do Kielc, za nim jeden trening, ale na jego korzyść przemawia fakt, że zna system, którym gramy, więc będzie mu o tyle łatwiej."

Poniedziałkowy trening zespołu został poświęcony wprowadzeniu nowego zawodnika do zespołu. Kielczanie ćwiczyli różne zagrywki ataku pozycyjnego, a trener Talant Dujshebaev po kolei tłumaczył Daniemu, jak ma się zachować w konkretnych sytuacjach. Zbyt wiele jednak wyjaśniać nie musiał, bo młody rozgrywający w mig łapał przygotowane na ten trening zagrania. "Bardzo się cieszę, że tu jestem, nie mogę doczekać się całosezonowej pracy" - mówi Dani - "Być tu, to dla mnie wspaniała okazja do rozwoju. WIadomo, nie jest to najlepszy moment na aklimatyzację, bo sezon już się zaczął, ale nie mógłbym powiedzieć "nie" takiej szansie!".

Daniel Dujshebaev może grać zarówno na środku rozegrania jak i na lewej połówce, a jego zadania będą rozdysponowane w zależności od dynamicznej sytuacji kadrowej zespołu Mistrzów Polski. Zawodnik będzie grał z numerem 44.

 

 

 

Ocena:

Komentarze (3)

Dołacz do dyskusji
 • brojax :
  + 0 -

  Brakuje Rastka


  zgłoś do usunięcia
  grzesiekk :
  + 3 -

  Ma grac w LM, nie wymaga dodatkowych ustaleń, zresztą gdyby nie mogł grac w LM to na samą superlige by go nie sciagali!
  SUPER WIADOMOŚĆ w koncu ktos pomyslał i mam jednego zawodnika wiecej, jeszcze gdyby Zorro do konca grudnia grał to juz było by idealnie.


  zgłoś do usunięcia
  Czarcik :
  + 2 -

  Super wiadomość - to się nazywa tempo xD. A co z grą w LM? Czy można go jeszcze zgłosić, pomimo tego, że został do tych rozgrywek zgłoszony przez Celje? Czy wymaga to jakichś dodatkowych ustaleń z EHF?


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!