PGE VIVE KIELCE

System szkolenia

Od wielu lat w regionie świętokrzyskim jednym z najpopularniejszych sportów jest piłka ręczna. Szkolenie młodzieży jest jednym z najważniejszych celów klubu sportowego. Od lat w Kielcach prowadzone jest szerokie szkolenie młodzieży w zakresie piłki ręcznej, a młodzi zawodnicy z ziemi świętokrzyskiej co rok zdobywają laury w różnych grupach wiekowych na arenie krajowej.

Klasy sportowe o profilu piłka ręczna we współpracy z PGE VIVE Kielce są prowadzone w wielu placówkach oświatowych na terenie miasta. Tego typu klasy sportowe prowadzone są w Gimnazjum nr 7 na Słonecznym Wzgórzu oraz w Gimnazjum nr 16 na kieleckim Barwinku. Szkolenie młodzieży odbywa się również w Szkołach Podstawowych, nr 25 na Ślichowicach, nr 32 na Barwinku oraz nr 17 na Słonecznym Wzgórzu. W tych oraz w innych placówkach oświatowych organizowane jest wiele turniejów, m.in. Liga Miasta. Na tych turniejach zasiadają trenerzy grup mlodzieżowych, którzy wypatrują talentów na najniższych szczeblach edukacji szkolnej.

  • Na tych turniejach zasiadają trenerzy grup młodzieżowych,
  • Szkolenie młodzieży jest również prowadzone w klubie sportowym Vive Tauron Kielce. Na ten moment w VTK trenuje ponad 400 młodych zawodników w różnych grupach wiekowych.
  • Dla najmłodszych zawodników organizowane są rozgrywki wojewódzkie oraz po uzyskanym awansie gra w rozgrywkach krajowych
  • Na ten moment w VTK trenuje ponad 400 młodych zawodników

 

Szkolenie młodzieży jest również prowadzone w klubie sportowym PGE VIVE Kielce. Na ten moment w VTK trenuje ponad 400 młodych zawodników w różnych grupach wiekowych. W klubie zatrudnionych jest 10 trenerów grup młodzieżowych. Dla najmłodszych zawodników organizowane są rozgrywki wojewódzkie oraz po uzyskanym awansie gra w rozgrywkach krajowych. Wiele młodych zespołów wyjeżdża również na prestiżowe młodzieżowe turnieje w całej Europie. Młodzież z Kielc uczestniczy w turniejach Partille Cup, w turnieju w Terramo, czy w słoweńskiej Izoli. Do największych sukcesów kieleckiej młodzieży należy Mistrzostwo Polski Juniorów, czy zdobyty ostatnio tytuł wicemistrzów Polski Juniorów. Wychowankami kieleckiego klubu jest wielu zawodników grających dziś w polskiej ekstraklasie. Są to: Paweł Gawęcki, Łukasz Janyst, Michał Bartczak, Paweł Podsiadło, Kamil Sadowski, Tomasz Mochcocki, Michał Chodara, Mateusz Przybylski, Wojciech Trojanowski, Jakub Łucak. Większość z tych zawodników to byli podopieczni trenera Tomasza Strząbały, który zdobywał z nimi wiele medali Mistrzostw Polski. Kilka lat temu kadra młodzieżowa Polski opierała się właśnie na kilku tych zawodnikach. Dziś, także nie brakuje w Kielcach młodych utalentowanych zawodników, którzy grają dla „biało-czerwonych” barw, są nimi: wspomniany Mateusz Przybylski, Krzysztof Szczecina obaj grają w kadrze młodzieżowej. W kadrach juniorskich gra kilku zawodników VTK: Filip Zimoch, Marcin Stefaniec, Bartek Wróblewski. W szerokiej kadrze rocznika 1995 znajdują się Wiktor Budziosz, Rafał Jamioł, Albert Romański i Paweł Duda. W kadrze grają również zawodnicy, których w młodym wieku ściągnięto do Kielc- Rafał Chełmiński z Juranda Ciechanów i Tomasz Fugiel z MKS Padwy Kielecki klub wyszukuje wielu zdolnych zawodników. - Przede wszystkim chcemy jak największą grupę młodzieży zainteresować piłką ręczna. Idąc tropem piramidy szkolenia, na dole musi być najszersza grupa, czyli młodzież. Na szczycie najściślejsza grupa, czyli pierwszy zespół- mówi Radoslaw Wasiak, dyrektor klubu PGE Vive Kielce. Im więcej młodzieży na treningach, tym większa szansa odnalezienia talentu na miarę Karola Bieleckiego- dodaje dyrektor Wasiak. - Do wyszukiwania talentów służy Mała Liga Piłki Ręcznej i obserwacje na spotkaniach juniorskich, nie tylko w świętokrzyskim, ale także w całej Polsce-zdradza były kapitan kieleckiej siódemki.

Mała Liga Piłki Ręcznej to jedna z największych w Polsce i Europie imprez związanych z piłką ręczną dla dzieci i uczniów. W rozgrywkach Małej Ligi uczestniczy wiele zespołów z całego województwa świętokrzyskiego. Z roku na rok ta liczba jest coraz większa. Zespoły mierzą się ze sobą w grupach wiekowych. Całe przedsięwzięcie jest dziełem Fundacji Vive Serce Dzieciom i klubu sportowego Vive Tauron Kielce.

W chwili obecnej najmłodszą grupę szkolenia klasy 1-3. Szkoły Podstawowej prowadzi pani Monika Kotliński w ZSO nr 4 przy ulicy Jasnej w Kielcach. Więcej informacji pod numerem telefonu 605 526 105.

Więcej informacji o szkoleniu młodzieży, telefony do poszczególnych trenerów, informacje o godzinach treningów dla młodzieży można uzyskać pod klubowym numerem telefonu 41 345 10 44

Ankieta kibica