PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Wygrana w derbach może zapewnić I ligę na kolejny sezon

Autor: JS Dodano: 2017-04-21, 18:29 0

Już po meczach 23. kolejki piłkarze ręczni Vive Tauron II Kielce mogą sobie zapewnić I-ligowy byt na kolejny sezon. Aby tak się stało muszą zostać spełnione dwa warunki. W derbach województwa podopieczni trenera Rafała Bernackiego muszą pokonać wyżej notowany KSSPR Końskie, a inny ze świętokrzyskich I-ligowców – KSZO – „powinien” ulec w konfrontacji z wiceliderem z Kalisza.

Naturalnie nie chcąc życzyć źle żadnej z drużyn z naszego lokalnego „podwórka”, przede wszystkim skupić się powinniśmy na własnych spotkaniach, a wtedy utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi stanie się faktem samo, prędzej czy później…

KSSPR Końskie to z obecnych przedstawicieli województwa świętokrzyskiego najdłużej grający zespół w I-ligowym towarzystwie. Można śmiało powiedzieć – rutyniarz. Taką też pozycję zdaje się mieć w I lidze prowadzona przez Michała Przybylskiego drużyna, która w każdym sezonie plasuje się w górnej połówce tabeli. Nie inaczej jest w obecnych rozgrywkach, w których po 22. kolejkach popularne Konie z 25 punktami na koncie plasują się na piątej pozycji. Szczypiorniści KSSPR nie mają już szans powalczyć w tym sezonie o podium, ale też nie muszą się już martwić o byt i oglądać na zespoły z dolnych rejonów tabeli. Taki komfort dał im bilans 11 zwycięstw, 3 remisów i 8 porażek.

W ostatnich spotkaniach zespół z Końskich prezentuje „chwiejną” dyspozycję, grając nieco w kratkę. We własnej hali ogrywał bez problemów SPR Tarnów, czy zdegradowany już Olimp Grodków. Gorzej szło mu natomiast w spotkaniach wyjazdowych, gdzie poległ w bojach z zespołami, które bronią się przed spadkiem – w Chrzanowie i Ostrowcu Św.
Zdecydowanie lepiej KSSPR prezentował się na początku rundy rewanżowej, kiedy siał postrach w obozach drużyn z czołówki, odnosząc wyjazdowe zwycięstwa w Legnicy, Oławie oraz sensacyjnie stopując w Końskich rozpędzonego lidera z Piekar Śląskich (32:29).

Statystyki – statystykami, ale derbowe boje zawsze są rozgrywane na innym pułapie emocjonalnym i tu oczywiście zawsze jest możliwy absolutnie każdy wynik. Pobawmy się jednak w liczby… Potyczki świętokrzyskich I-ligowców w bieżącym sezonie należą do dość wyrównanych. Na linii Końskie – Ostrowiec Św. obie drużyny zanotowały po jednej wygranej, na linii Kielce – Ostrowiec Św. również wyszło remisowo (po jednym zwycięstwie). Mając wiec na uwadze porażkę Vive Tauron II w zeszłej rundzie w hali w Końskich i zakładając prawo serii… należy się spodziewać jutro zwycięstwa gospodarzy!

W grze defensywnej w meczu przeciwko zespołowi z Końskich należy baczniejszą uwagą obdarzyć kilku zawodników - Patryka Mastalerza (92 gole), Piotra Rutkowskiego (88), Rafała Jamioła (77), czy doświadczonego, ale wciąż głodnego gry Przemysława Matyjasika (68).

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!