PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Finał I-ligowego sezonu w Kielcach z liderem

Autor: JS Dodano: 2017-05-10, 09:20 0

W ostatnim domowym meczu debiutanckiego sezonu w I lidze młodzież Vive Tauron II Kielce podejmie13 maja o godzinie 18 w hali MOSiRu przy ul. Krakowskiej lidera – MKS Kalisz. Lepszego scenariuszu na mecz, w którym wspólnie możemy podziękować za udany rok szczypiornistom Rafała Bernackiego, nikt nie mógł napisać…

Przez dłuższą część sezonu kaliszanie występowali w rozgrywkach w roli goniącego przodownika tabeli Olimpię Piekary Śląskie. Sztuka ta udała im się w najlepszym momencie, na finiszu rozgrywek. Po minionej kolejce, w której MKS z powodzeniem bił się o kolejne punkty w hali zdegradowanego już do II ligi Olimpu Grodków, prowadzony przez eks-reprezentanta Polski Bartłomieja Jaszkę zespół objął fotel lidera rozgrywek grupy B I ligi. Do Kielc szczypiorniści z Wielkopolski przyjeżdżają więc na fali i z pewnością będą chcieli udowodnić, że zajmowane w tabeli miejsce im się należy. Na zwycięstwie w Świętokrzyskim będzie im zależeć tym bardziej, że przy sprzyjających okolicznościach już na kolejkę przed końcem sezonu mają szansę zapewnić sobie końcowy triumf w lidze. W tym samym czasie w Przemyślu trzeci w tabeli Czuwaj (dwa punkty straty do lidera) podejmował będzie bowiem wicelidera z Piekar Śląskich (jeden punkt straty do lidera). Jeśli Olimpia nie wygra w Przemyślu, a MKS zdoła pokonać Vive Tauron II w Kielcach, to już w sobotni wieczór kaliszanie będą mogli świętować mistrzostwo naszej grupy I ligi (mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków zarówno z drużyną z Piekar Śląskich, jak i Przemyśla).

Czy mocarstwowe plany klubu z Wielkopolski zdoła pokrzyżować zespół ze stolicy województwa Świętokrzyskiego, który teoretycznie już o nic w lidze nie walczy? Mamy nadzieję, że tak. Mamy nadzieję, że młodzi szczypiorniści rezerw Vive Tauron będą chcieli godnie pożegnać się z własną publicznością, a przy okazji powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli na zakończenie pierwszego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Z pewnością nie stoją na z góry przegranej pozycji, a że potrafią walczyć z zespołem z Kalisza, pokazali już w poprzedniej rundzie, kiedy ulegli na boisku rywala różnicą zaledwie jednej bramki.

Tak było w meczu 12. kolejki (03.12.2016)
MKS Kalisz - Vive Tauron II Kielce 34:33 (18:19)
VTIIK: Baran, Drozd, Kijewski - Telka 8, Vujović 7, Bis 6, Grabowski 6, Siedlarz 3, Bulski 1, Nowak 1, Ciołak 1, Stępnik, Kogutowicz, Bysiak, Filipowicz, Dufaj.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!