PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Vive Tauron II „wyznaczy” spadkowicza?

Autor: JS Dodano: 2017-05-19, 17:29 0

W kończącej I-ligowy sezon serii spotkań drużyna rezerw Vive Tauron Kielce zmierzy się w sobotę 20 maja o godzinie 18 na wyjeździe z MTS Chrzanów.

Co prawda od kilku kolejek zespół Rafała Bernackiego teoretycznie nie gra już o nic, mając zapewniony byt na kolejny sezon w I lidze. Na zapleczu PGNiG Superligi, w rozgrywkach grupy B, dzieje się jednak w meczach z udziałem kielczan dużo ciekawego… W minionej kolejce od wyniku właśnie w Kielcach zależało czy kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się już na tydzień przed zakończeniem sezonu, czy walka o awans będzie trwała do ostatniego meczu. W najbliższą sobotę kielczanie będą „rozdawać karty” na przeciwległym froncie. Zmierzą się bowiem w Chrzanowie z wciąż zagrożonym spadkiem do II ligi MTS-em. O tym z jakim nastawieniem do meczu przeciwko beniaminkowi z Kielc przystąpią popularni Cabanie w dużej mierze zależeć będzie wynik spotkania, który rozpocznie się dwie godziny wcześniej w Oławie. Tamtejszy Moto-Jelcz podejmował będzie bowiem przedostatni w tabeli KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Podopieczni dobrze znanego w Kielcach szkoleniowca pomarańczowo – czarnych Mariusza Jurasika wciąż mają cień szansy na utrzymanie się w I lidze, ale nie wszystko już zależy wyłącznie od nich. Jeśli zwyciężą w Oławie, to w wirtualnej tabeli wyprzedzą na finiszu rozgrywek MTS o jeden punkt, spychając chrzanowian na miejsce spadkowe. Wtedy MTS będzie musiał zagrać z kielczanami o pełną pulę. Remis nic im w tej sytuacji nie da, bo mają gorszy stosunek bezpośrednich pojedynków z ostrowczanami.

Jesienią w Kielcach lepszym zespołem byli podopieczni trenera Rafała Bernackiego, ogrywając MTS 31:26. Zespół z Chrzanowa we własnej hali, przed własną - żywiołowo reagującą publicznością - prezentuje się jednak zdecydowanie lepiej niż w spotkaniach wyjazdowych, więc należy się spodziewać, że nie będzie łatwym rywalem - bez względu... na wynik spotkania w Oławie.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!