09.11.2003, 21:37

Wygraliśmy w Sarajewie!!!

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie cały czas prowadzili gospodarze, ale nie wygrywali wyżej niż trzema golami. Ekipa Bośni wiedziała że mocnymi punktami Vive są Karol Bielecki i Radosław Wasiak I ci zawodnicy byli najbardziej pilnowani. Już przed przerwą mieliśmy kilka okazji do wyrównania, a nawet objęcia prowadzenia, ale dopiero w 23. minucie było 12:12.

Bośnia Sarajewo okazała się przeciętnym zespołem. Gdyby nie kilka błędów w ataku w drugiej połowie (strzały w słupek czy poprzeczkę) wygralibyśmy ten mecz kilkoma golami. A tymczasem byl zacięty do końca. W drugiej połowie było aż 12 remisowych rezultatów.

Dziewięć minut przed końcem przegrywaliśmy dwoma golami (26:28). Kolejne trzyt bramki zdobył jednak nasz zespół, a prym w drużynie wiódł Karol Bielecki. Miejscowi dziennikarze aż podskakiwali z zachwytu po jego rzutach. Bardzo dobrze grał Radek Wasiak, w pierwszej połowie Andrzej Bystram a cały mecz Wojtek Zydroń.

Gospodarze kończyli mecz w osłabionym składzie, bo ich dwóch zawodników dostało czerwone kartki. W ostatnich minutach to nasza drużyna była osłabiona, bo najpierw Jura Hiliuk a potem Piotr Grabarczyk otrzymali dwuminutowe kary. Kapitalnie spisał się jednak Rafał Bernacki, który pół minuty przed końcem przy stanie 32:31 dla Vive obronił rzut karny Fuada Malagića. Potem bramkę zdobył dla nas jeszcze Karol Bielecki, ale chwilę wcześniej trener Daniel Waszkiewicz poprosił o czas i sędziowie gola nie uznali. Mecz zakończył rzutem w poprzeczkę Wojtek Zydroń, ale gospodarze nie mieli już czasu na rozpoczęcie akcji.

W sobotę o godz. 18.30 gramy w Kielcach ze słynnym Foteksem Veszprem. Jeśli wygramy, a Bośnia Sarajewo pokona u siebie duński Skjern Handball kolejna runda Champions Laegue będzie bardzo blisko....

BOŚNIA SARAJEWO - VIVE KIELCE 31:32 (16:15)

Bośnia: Tahirowić – Jahić 6, Sahinović 6, Malagić 6 (3 z rzutów karnych), Sirćo 5, Toromanović 2, Basić 2, Divković 2, Kahriman 2, Andelija, Hasanefendić, Ljubisić.

Vive:  Bernacki, Tkaczyk – Bielecki 13 (3), Zydroń 8, Wasiak 3, Bystram 3, Kuchczyński 2, Kliszczyk 1, Hiliuk 1, P. Sieczka 1, Grabarczyk, Litowski, J. Sieczka. Sędziowali: Radoslav Kavulic i Milan Sivak (Słowacja). Kary: 10. i 16. minut. Czerwone kartki: Sahimović (49. – gradacja kar) i Andelija (54. – brutalny faul).