08.11.2003, 23:01

Drużyna trenowała w olimpijskiej hali w Sarajewie

Obiekt mieści ponad 5 tysięcy widzów, a 19 lat temu podczas zimowej olimpiady w Sarajewie odbywały się tu mecze hokeja na lodzie oraz zawody łyżwiarstwa figurowego.

Nasz drużyna trenowała w hali Skanderija w sobotę w godzinach niedzielnego meczu (początek o 17.15). Trener Daniel Waszkiewicz najpierw dał zespołowi pograć w piłkę nożną, a potem zawodnicy grali wewnętrzny mecz piłki ręcznej. Wcześniej w tej samej hali trenował nasz jutrzejszy rywal - Bośnia Sarajewo. Gdy tylko nasi zawodnicy weszli do hali, rywale przerwali trening i postanowili grać w "dwa ognie".

Hala Skanderija to obiekt przypominający bunkier - budowla sprzed kilkunastu lat wybudowana na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1984 roku. Na wysokich trybunach może pomieścić ponad 5 tysięcy widzów.

Rano nasza drużyna oglądała mecz Bośni Sarajewo w eliminacjach Ligi Mistrzów z holenderskim Fiqas Aalsmeer. W tym samym czasie działacze klubowi i dziennikarze zwiedzali centrum Sarajewa. Widzieliśmy dużo plakatów reklamujących nasz mecz, a Marek Adamczak karmił gołębie na tutejszym Starym Mieście. Jadąc do hotelu tzw. Aleją Snajperów widzieliśmy mnóstwo szkód jakie wyrządziła tu wojna domowa w pierwszej połowie lat 90. Niemal każdy budynek ma ślady po kulach, wiele jest też zrujnowanych obiektów.

Miejscowa prasa wiele miejsca poświęca naszemu meczowi. Gazeta "Dnevni avaz" cytuje nawet trenera Bośni Enida Tahirovicia. - Ne bojim se Bieleckog - to dosłowny cytat z tej gazety. Tłumaczyć go nie trzeba. Gospodarze są bojowo nastawieni i nasza drużyna wie że czeka ją w niedzielę bardzo ciężki mecz. Trener Daniel Waszkiewicz liczy jednak nie tylko na Karola Bieleckiego. - Postaramy się wygrać, ale będzie ciężko - dodaje Filip Kliszczyk.

Niestety, narzekamy na obsługę hotelu Hollywood, w którym nas zakwaterowano. Posiłki spóźniają sie nawet kilkadziesiąt minut. Mijemy nadzieję, że od jutra się to zmieni.

W niedzielę rano cała ekipa wybiera się na zwiedzanie Sarajewa. O godz. 13 (miejmy nadzieję) obiad, a potem już tylko przygotowania do meczu. Początek o godz. 17.15 - transmisja w Telwizji Puls oraz  Radiu Kielce.