30.08.2003, 17:56

Drugi dzień turnieju - wygraliśmy z PZU Życie Zagłębiem Lubin 30:22

Słabo rozpoczęliśmy ten pojedynek. Najpierw nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych i goście w 12. minucie prowadzili 5:2. Spotkanie toczyło się w wakacyjnym tempie, ale cały czas kilkoma bramkami prowadziło Zagłębie. Kilka udanych interwencji w bramce Jarosława Tkaczyka dały okazje do kontr, które golami kończył głównie Wojciech Zydroń. Dlatego w 20. minucie był remis 8:8, a w 24. po golu dobrze grającego Pawła Sieczki pierwszy raz prowadziliśmy - 11:10. Pierwsza połowa zakończyła sie remisem.

Tylko kilka minut drugiej części zapowiadało wyrównany mecz. W 34. min wygrywaliśmy tylko 16:15, a w 40. 18:16. Bramkarskie parady Rafała Bernackiego znów dały okazje do kontr. Bardzo dobrze grał też Paweł Sieczka. Goście nie wykorzystali kilka okazji do zdobycia gola i w 44. min było 21:16, a w 49. już 25:18. Nie był to porywający mecz, choć kilka akcji mogło się podobać. Dużo, zwłaszcza jak na mecz towarzyski, było walki. Efektem były trzy czerwone kartki - z gradacji kar dla Radosława Wasiaka (42. minuta) oraz Pawła Tetelewskiego (45.) i Macieja Nowakowskiego (44.).

Daniel Waszkiewicz, trener Vive: Wygraliśmy zasłużenie. Po kilku naszych chłopakach widać trudy przygotowań i poprzedniego turnieju w Dzierżoniowie. Jest nas zdecydowanie za mało, żeby grać w ciągu tygodnia dwa tak poważne turnieje. Nie sądzę, że gra była zbyt ostra. Tego potrzeba w okresie przygotowawczym. Tym bardziej, że dziś graliśmy z drużyną, o której słyszałem opinie jako o faworycie ligowych rozgrywek.

Vive Kielce - PZU Życie Zagłębie Lubin 30:22 (13:13)

Vive: Tkaczyk, Bernacki, Czopek - P. Sieczka 7, Zydroń 6, Bystram 4, Wasiak 3, Kliszczyk 3, Janyst 3, Litowski 2, Hiliuk 1, Tetelewski 1, J. Sieczka.

PZU Życie Zagłębie: Kowtun, Zaprutko, Ferst - Kubisztal 7 (3 z rzutów karnych), Gowin 4, Nowakowski 3, Świtała 3, Paluch 2, Kozłowski 2, Orzłowski, Steczek, Jasiński.

Arkatron Mińsk - HC BANIK Karwina 26-30 (11-14)

Arkatron Mińsk:J.Gromyko 9, W.Korzeniewski 3, D.Nikoliankow 4, D.Rotianko 2, A.Grzelewski 5,M.Nieżura 1,A.Żurik 2

HC BANIK Karwina: T.Bednarik 4,M.Bruna 5, R.Koniecny 8, P.Prokopec 1, P.Lust 2, T.Heinz 1, O.Zdrahala 2, J.Sobol 5, D.Mrakic 2