20.08.2003, 08:44

MŁAWA - 19.08.2003 VIVE KIELCE - MMTS KWIDZYN 29 - 20 (13-11)

Droga ubywała w miarę szybko do granic Grójca i tu olbrzymi korek spowodowany wypadkiem drogowym. Miejscowi policjanci kierują nas drogą objazdową - tracimy około 40 minut. Kolejne utrudnienie na drodze spotykamy w Warszawie - olbrzymie korki i tu tracimy około 60 minut. Dalej droga upłuwa szybko, na 70 km przed Mławą zatrzymujemy się na obiad i tu kolejna niespodzianka. Zamiast zajechać zgodnie z ofertą pod restaurację przed naszymi oczami ukazuje się przydrożny "GRIL", mimo tego zjadamy szybko żurek i pierś z kurczaka i wyruszamy w drogę do samej Mławy. I tu kolejna niespodzianka - na granicach miasta oczekuje na nas firmowy samochód, który pilotuje nas pod samą halę.

A teraz o samym meczu.

Mecz przyjaźni, tak można napisać oceniając pierwszą połowę meczu. Ale od początku - pierwsze minuty to gra statyczna naszej drużyny i dwie szybkie kontry wyprowadzone przez zespół MMTS Kwidzyn ( dwie bramki Frelka) i wynik na tablicy 0 : 2. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobywa Radek Wasiak, a do remisu doprowadza

J. Hiliuk.

15 minut pierwszej połowy to wyrównana gra, jednak kolejne minuty to błędy w ataku naszych zawodników i przeciwnicy osiągają przewagę 2-3 bramek i tak wynik utrzymuje się do 22 minuty. Wówczas to nasz zespół po bramce Filipa Kliszczyka doprowadza do remisu 9 :9 .Kolejne minuty to przewaga naszego zespołu. W 26 minucie jest 12:10, a w 30 13:11 dla naszego zespołu. Tak kończy się pierwsza połowa.

II połowa

Początek drugiej połowy to wyrównana gra i w 39 minucie wynik na tablicy widnieje 16:14.Od tego momentu nasz zespół zaczyna pokazywać jak należy grać w piłkę ręczną, bardzo dobra obrona, szybkie kontry i w 47 minucie wynik na tablicy 21-15, jednak przewaga się powiększa i w 51 minucie po bramce Pawła Sieczki zespół nasz prowadzi 25:16 a w 52 minucie przy wyniku 26 :16 trener pozwolił zadebiutować wychowankowi naszego klubu - Pawłowi Podsiadło, który w końcówce meczu zdobywa dwie bardzo ładne bramki. Mecz kończy się w miłej atmosferze wynikiem 29:20 dla naszego zespołu.

Warto jeszcze odnotować dwa fakty: zespół nasz wystąpił bez : Karola Bieleckiego, Piotra Grabarczyka, Patryka Kuchczyńskiego przebywających na zgrupowaniu kadry młodzieżowej oraz kontuzjowanych Roberta Nowakowskiego,Michała Kubca.

Po zakończonym meczu odbyła się wspólna kolacja i każdy otrzymał od Prezesa Pana Grzegorza Merchela okazałą paczkę z wędlinami wyprodukowanymi przez jego firmę - HERMAR.