01.05.2003, 09:54

Nikt się tego nie spodziewał!!!

Nikt się tego nie spodziewał. Drużyna Śląska została zdeklasowana we własnej hali. Kolejny bardzo dobry mecz naszego zespołu. Ale zacznijmy od początku.

Koncertowe pierwsze 15 minut zespołu KS VIVE. Bardzo dobra gra w obronie, szybkie kontry, spowodowały iż zespół gospodarzy był bezradny, a wynik na tablicy 7:14. Niemoc drużyny WKS Śląsk oraz nerwowe chwile na ławce rezerwowych nie spowodowały dekoncentracji naszego zespołu, który nie pozwolił na rozwinięcie gry ofensywnej Śląska. Dalsze minuty spotkania to nadal kapitalna gra w obronie, bardzo dobra postawa w bramce i kielczanie powiększają przewagę i do przerwy wynik 14:23.

Takie wysokie prowadzenie to zasługa całego zespołu. Początek drugiej połowy to szaleńcza pogoń gospodarzy do zniwelowania przewagi przeciwnika co w części się udaje gdyż nasz zespół nie potrafi uspokoić gry i powstrzymać szybkich, chaotycznych ataków gospodarzy, wynik w 45 minucie 24:30. Od tej minuty ponownie zespół KS VIVE dobrze gra w obronie i w ataku, przewaga wzrasta i w 50 minucie wynik 27:35. W 52 minucie spotkania trener A. Malinowski podejmuje decyzję wpuszczenia na boisko dublerów. W miejsce R. Nowakowskiego wchodzi W. Zydroń, A. Bystrama Ł. Janyst, R. Bernackiego J. Tkaczyk. Mimo tych zmian, ostatnie 8 minut również należy do zespołu kieleckiego. Wynik końcowy 32:42. Słowa pochwały za bardzo dobrą grę i ambicję należą się dla całego zespołu, który coraz bardziej zbliża się do zdobycia się kolejnego tytułu Mistrza Polski.

WKS Śląsk Wrocław:

Bramka: A. Banisz, M. Ciechanowicz, P. Rydz

R. Lewicki (1), R. Gliński (3), K. Lijewski (4), M. Salami (3), W. Bąblewski (w 54 minuciecczerwona kartka za brutalny faul na A. Litowskim), J. Wardziński (4), M. Gudz (6), M. Nowak, M. Kubisztal (2), M. Dmytruszyński (9), K. Mista