17.04.2003, 20:33

stały komentarz Prezesa BERTUS SERVAAS

Na początku pragnę gorąco podziękować wszyskim Kibicom, którzy trzymali za nas kciuki w meczu z Wisłą Płock a w szczególności obecnym na meczu.

 

Mecz zgodnie z oczekiwaniami dostarczył wielu sportowych emocji a nasza drużyna mimo przegranej udowodniła swój charakter i wysoką klasę. Z postawy zespołu powinniśmy naprawdę być bardzo zadowoleni w kontekście zbliżającej się decydującej fazy rozgrywek. Oczywiście, dostrzegam pewne braki i niedociągnięcia, nie tylko w grze zespołu ale również w organizacji i pracy klubu, niemniej jednak postęp w stosunku do lat ubiegłych jest bardzo duży i jest chyba wystarczającą motywacja do dalszej, jeszcze lepszej, pracy. Mimo rosnących apetytów na tytuł Mistrza Polski pragnę podkreślić, że srebrny medal w tym sezonie jest i tak dla nas wielkim sukcesem. Obecna sytuacja daje nam psychiczny komfort przed rozgrywkami IV rundy. Mam świadomość, że układ gier jest dla nas trudniejszy, ale jeżeli zagramy tak ambitnie jak w Płocku to sprawa Złotego Medalu, w moim odczuciu, rozstrzygnie się w Kielcach 16 maja. Spotkałem się z krytycznymi opiniami na temat poziomu sędziowania zawodów, których nie podzielam. Mecz przegraliśmy trochę z braku szczęścia, ale również z  braku zimnej krwi w decydujacych momentach spotkania.

 

W cieniu meczu z Wisłą równolegle rozgrywany był w Kielcach półfinał Mistrzostw Polski Juniorów. Drużyna trenera Tomasza Strząbały odniosła duży sukces kwalifikując się do finału. W niedzielę miałem pzryjemność oglądać mecz naszej młodzieży i jestem bardzo zadowolony z zaprezentowanego poziomu gry oraz ich woli walki. Gratuluję zawodnikom i szkoleniowcom!

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia wszystkim sympatykom piłki ręcznej w Polsce.

Bertus Servaas