Wrzesień należał do Alexa!
09.10.2018, 16:19
News

Wrzesień należał do Alexa!

  • Grzegorz Trzpil
  • Foto

Grzegorz Trzpil

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

Wielki sukces Alexa Dujshebaeva! Nasz rozgrywający został wybrany Graczem Września PGNiG Superligi oraz Ligi Mistrzów. Obie instytucje doceniły fantastyczną formę Alexa, który wziął na siebie rolę lidera zespołu w tym trudnym początku rozgrywek, w którym PGE VIVE Kielce zmagało się z wieloma kontuzjami.

Wrzesień ewidentnie należał do Alexa Dujshebaeva. Prawy rozgrywający prowadzi w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów i jest jednym ze skuteczniejszych graczy kielczan w Superlidze (choć tu znacznie ustępuje m.in. innej rewelacji początku sezonu, Arkowi Moryto). Alex doskonale odnalazł się w trudnym położeniu zespołu, biorąc na siebie rolę lidera, zdobywając mnóstwo bramek, asystując i kierując atakiem PGE VIVE Kielce ze środka rozegrania. Jego świetna dyspozycja została nagrodzona tytułami Gracza Września przez Superligę i EHF Player of September przez Europejską Federację Piłki Ręcznej.

"Mieliśmy bardzo trudny początek sezonu, zmagaliśmy się z wieloma kontuzjami. Przede wszystkim brakowało nam środa rozegrania, ale na szczęście zawodnicy już powoli wracają do zespołu" - komentuje Alex - "Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc mojemu zespołowi w tym okresie. Oczywiście, to był wymagający czas, trudno jest grać w tak wielu meczach i to jeszcze nie zawsze na wyjściowej pozycji, ale jako sportowiec zawsze chcesz wygrywać, więc dostosowujesz się do każdych warunków.

Alex cieszy się z tytułów, ale skromnie podkreśla, że jego indywidualna dyspozycja nie jest w tej sytuacji najważniejsza.

"Dla mnie zawsze najważniejsze jest dobro drużyny, ale oczywiście to bardzo miłe, gdy ludzie doceniają dobrą formę i wyróżniają tytułami" - mówi.

Przed kielczanami kolejny trudny sprawdzian, bo już w ten weekend zmierzą się z niepokonanym do tej pory liderem grupy A Ligi Mistrzów, HC Vardarem, dobrze znanym Alexowi, bo rozgrywający spędził w tym klubie cztery sezony przed przyjściem do Kielc.

"Teraz będzie nam trochę łatwiej, bo dołączył do nas Luka, co daje nam więcej możliwości gry w ataku" - cieszy się Alex - "Vardar jednak to bardzo trudny przeciwnik, jedyny, który jeszcze nie przegrał meczu w naszej grupie, ale damy z siebie wszystko, by wygrać!"

Gratulujemy Alexowi zdobytych wyróżnień i przede wszystkim fantastycznej dyspozycji w tym sezonie!