Dialog biznesu ze sportem wciąż trwa
31.10.2018, 14:48
News Poza boiskiem

Dialog biznesu ze sportem wciąż trwa

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Piotr Domagała
  • Foto

Piotr Domagała

We wtorek, 30 października, tuż przed meczem 9. Serii PGNiG Superligi, w którym pokonaliśmy Azoty Puławy 35:18, w Hotelu Binkowski odbyło się pierwsze w tym sezonie spotkanie członków Klubu 100. Spotkanie z udziałem m.in. prezesa Bertusa Servaasa i zawodników PGE VIVE Kielce, Marko Mamicia, Bartłomieja Bisa i Uladzislaua Kulesha przebiegało w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Poruszono na nim najważniejsze bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania klubu.

Według mnie Barcelona to Top 3 klubów na świecie! – Marko Mamić odpowiada na pytanie jednego z gości, który poprosił rozgrywającego o ocenę szans w zbliżającym się meczu PGE VIVE z katalońską potęgą.

- Skoro Barcelona to Top 3, to jak oceniasz Kielce? – dopytuje publiczność.

- Top 2 oczywiście! – śmieje się Marko.

Wtorkowy wieczór w Hotelu Binkowski upłynął pod znakiem spotkania członków Klubu 100. To inicjatywa powstała w 2002 roku jako jeden z pierwszych w Polsce klubów biznesu, funkcjonujących przy klubie sportowym. Pomysłodawcą integracji świętokrzyskich przedsiębiorców jest prezes Bertus Servaas, który szesnasty już rok przewodzi spotkaniom przyjaciół skupionych wokół drużyny Mistrza Polski, PGE VIVE Kielce. Na tym, które odbyło się 30 października, poruszono wiele aktualnych spraw związanych z klubem. Nie obyło się bez trudnych tematów, takich jak sytuacja finansowa klubu czy negocjacje odnośnie reklam sponsorskich z Europejską Federacją Piłki Ręcznej.

Prezes Bertus Servaas podkreślił, że bardzo cieszy się z postępującej integracji środowiska piłki ręcznej, nakreślił plany rozwoju klubu i szkolenia młodzieży oraz zapewnił, że zawsze zależało mu na oddzielenia sportu od polityki.

„Klub był, jest i będzie apolityczny” – mówił podczas spotkania – „Nie możemy ulegać presji, nawet jeśli coś moglibyśmy przez to stracić. Sport to sport, a polityka to polityka. Będę zapraszał wszystkich do dialogu biznesowego, by wspólnie dbać o rozwój klubu. Nie na zasadzie „daj, bo nam się należy”, ale z nastawieniem, że oferujemy wysokiej jakości produkt, dla którego razem wiele możemy zrobić.”

Dodatkowo, na spotkaniu przedstawiono plany utworzenia strefy VIP połączonej ze strefą kibica, która miałaby stanąć tuż przy Hali Legionów oraz przedstawiono gościom efekty prac nad nową stroną internetową klubu wraz z planami jej udoskonalenia w najbliższym czasie.

Na spotkaniu obecni byli zawodnicy PGE VIVE Kielce, Marko Mamić, Bartłomiej Bis i Uladzislau Kulesh, którzy odpowiedzieli na szereg pytań, dotyczących głównie ich stanu zdrowia, bo ten temat najbardziej interesował zgromadzonych. Vlad Kulesh zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni powinien rozpocząć regularne treningi z drużyną, co spotkało się z radosną reakcją gości.

Spotkanie zakończyło się tuż przed rozpoczęciem meczu z Azotami Puławy. Po owocnej dyskusji goście wspólnie udali się do Hali Legionów, kibicować żółto-biało-niebieskim w spotkaniu z wiceliderem tabeli PGNiG Superligi, którego, jak się okazało, pokonali 35:18.