Wieczorem gramy w Kaliszu
06.11.2018, 10:52
Zapowiedź

Wieczorem gramy w Kaliszu

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Pressfocus
  • Foto

pressfocus

W meczu 10. serii PGNiG Superligi zmierzymy się na wyjeździe z Energą MKS Kalisz. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 6 listopada, o godz. 20:15. Transmisja w nSport+.

Ten scenariusz dobrze już znamy. Kielczanie w niedzielę grają wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów gdzieś w Europie, następnego dnia wieczorem wracają do domów, a we wtorek wieczorem wychodzą na któryś z ligowych parkietów w spotkaniu PGNiG Superligi. Dziś scenariusz ten przerabiamy po raz kolejny. Zaledwie w poniedziałek późnym wieczorem zawodnicy PGE VIVE dotarli do Kielc z Barcelony, a już dziś muszą migiem przygotować się do kolejnego starcia, w którym zmierzą się z Energą MKS Kalisz.

W Kielcach byliśmy około godz. 20, wszyscy mieli za zadanie wracać do domów i odpoczywać – mówi trener Talant Dujshebaev – We wtorek przed wyjazdem obejrzymy wideo, przeanalizujemy przeciwnika i od razu udamy się na mecz.

Najprawdopodobniej poskutkuje to solidnym okrojeniem składu, który stawi się w Arenie Kalisz. Poza Bartłomiejem Bisem, Uladzislauem Kuleshem i Marko Mamiciem, zabraknie Michała Jureckiego, który doznał urazu pachwiny tuż przed wyjazdem do Barcelony i Alexa Dujshebaeva, który w niedzielnym meczu grał pomimo przeziębienia. Możliwe, że we wtorek odpoczną także Mateusz Jachlewski i Luka Cindrić.

W zeszłym sezonie Kalisz zadziwiał naprawdę dobrą jak na beniaminka rozgrywek grą oraz fantastyczną atmosferą, budowaną przez miejscowych kibiców. Nasi dzisiejsi rywale zakończyli miniony sezon na siódmej pozycji, co w porównaniu z innym beniaminkiem, Spójnią (a obecnie Arką) Gdynia, która zamykała tabelę, było dużym sukcesem. Obecnie ekipa Pawła Ruska zajmuje jedenaste miejsce w rozgrywkach.

W Kaliszu zbyt dużo w ujęciu kadrowym się nie zmieniło, ale na pewno warto wspomnieć o odejściu z bramki Edina Tatara, który stanowił bardzo dużą wartość dla zespołu. Wciąż między słupkami pozostał jednak znany także z plażowej reprezentacji Polski Łukasz Zakreta, który nie raz „odpalał” w ważnych momentach meczów, z dobrej strony pokazując się również w spotkaniach z Kielczanami. Wśród najskuteczniejszych zawodników Kalisza są natomiast: skrzydłowy Michał Drej i rozgrywający Marek Szpera. Pierwszy z nich znajduje się na 10. miejscu klasyfikacji strzelców (40 bramek), zaś drugi sześć pozycji dalej (36 bramek). Najlepszym zawodnikiem PGNiG Superligi wciąż pozostaje nasz skrzydłowy, Arkadiusz Moryto z 65 trafieniami na koncie.

Spotkanie 10. serii PGNiG Superligi rozpocznie się w Kaliszu o godz. 20:15. Transmisja od godz. 20:00 w nSport+.