Komiksowy kalendarz na rok 2019!
12.11.2018, 11:44
News Poza boiskiem

Komiksowy kalendarz na rok 2019!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Anna Benicewicz -Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

W pierwszej połowie listopada rozpoczęliśmy prace nad klubowym kalendarzem na rok 2019. Na kartach kolejnych miesięcy zawodnicy przeniosą się w świat bohaterów rodem z komiksów. W czwartek, 8 listopada, w Hali Legionów odbyła się specjalna sesja z udziałem członków zespołu PGE VIVE Kielce. Na bazie powstałych zdjęć grafik wykona rysunki, z których powstaną finalne karty kalendarza. 

Zawodnicy PGE VIVE Kielce tym razem mieli wyjątkowo trudne zadanie - musieli odtworzyć pozy bohaterów komiksów prezentowane im na zdjęciach. By uzyskać pożądane efekty, w wielu przypadkach trzeba było np. dodatkowo spinać na plecach meczowe koszulki, co utrudniało możliwości poruszania się, a także korzystać z rekwizytów. Największe wyzwanie stanęło przed Arkiem Moryto, który do zaprezentowania wymaganej pozy, musiał zastygnąć z powykręcanymi w różne strony kończynami, podpierając się na skrzyni gimnastycznej, plastikowej skrzynce spożywczej i płotku lekkoatletycznym. Jak nie raz udowadniał na boisku, skrzydłowy sztukę ekwilibrystyki opanował do perfekcji, toteż ze swojego zadania wywiązał się wzorowo!

Przed nami mnóstwo pracy w postprodukcji. Kalendarz trafi do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia, a tymczasem zapraszamy za kulisy sesji fotograficznej. Pomysłodawcą komiksowej edycji kalendarza klubowego jest Maciej Czerwiec, a od strony graficznej nad wykonaniem tradycyjnie czuwają Anna Benicewicz-Miazga i Patryk Ptak.

W przypadku chęci spersonalizowania kalendarza, prosimy o wiadomość na adres marketing(at)kielcehandball.pl.