Uladzislau Kulesh zagra w meczu z Mielcem!
13.11.2018, 09:38
News Zapowiedź

Uladzislau Kulesh zagra w meczu z Mielcem!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Anna Benicewicz -Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

  • Pressfocus
  • Foto

pressfocus

We wtorek, 13 listopada, w meczu 11. serii PGNiG Superligi kielczanie podejmą w Hali Legionów ekipę SPR Stal Mielec. W dzisiejszym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18:30, kibice będą mieli pierwszą okazję zobaczyć na parkiecie nowego zawodnika PGE VIVE Kielce, Uladzislaua Kulesha! Białoruski rozgrywający prawdopodobnie nie zagra jeszcze w ataku, ale pojawi się w kieleckiej defensywie.

To już trzecia dobra wiadomość w ciągu ostatnich dwóch tygodni! Najpierw, w meczu z Azotami Puławy na boisku pierwszy raz w tym sezonie zameldował się Mariusz Jurkiewicz, tydzień później w Kaliszu oglądaliśmy debiut Bartłomieja Bisa, a dziś, w spotkaniu z Mielcem do gry ma wrócić Uladzislau Kulesh! Rozgrywający grał z kielczanami jedynie w pojedynkach okresu przygotowawczego, a tuż przed rozpoczęciem sezonu zwichnął głowę kości strzałkowej, przez co wypadł z grania na ponad dwa miesiące. Dziś Białorusin wreszcie znów wejdzie na parkiet, choć prawdopodobnie jedynie do obrony.

aaABM_1979

Kielczanie będą mieli jednak kilka braków kadrowych. Prawdopodobnie w spotkaniu z mielczanami zabraknie Michała Jureckiego i Luki Cindricia. Obaj zawodnicy mają problemy z pachwinami i dziś do południa przejdą badania. Ich wynik zdeterminuje rozmiar czasowy przerwy od występów meczowych. Nie zagrają także Krzysztof Lijewski, który zmaga się z drobną kontuzją pleców oraz Arciom Karalok, któremu trener Talant Dujshebaev da dziś odpocząć. Nasz obrotowy zdecydowanie zasłużył na chwilę przerwy po intensywnym i świetnym w jego wykonaniu początku sezonu.

Pozostali gracze mają być gotowi do starcia ze Stalą Mielec. Nasz dzisiejszy rywal w dziesięciu meczach zgromadził na koncie 7 punktów i zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Drużyna, prowadzona przez barwną postać polskich rozgrywek ligowych, grającego trenera, Krzysztofa Lipkę i drugiego szkoleniowca, Tomasza Sondeja, zdołała wygrać jedynie z Arką Gdynia (40:32) i Zagłębiem Lubin (27:24). Pozostałe mecze przegrała, choć MMTS-owi Kwidzyn urwała jeden punkt, ulegając ekipie Tomasza Strząbały dopiero po rzutach karnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali jest rozgrywający Bartosz Kowalczyk, który zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji strzelców (51 bramek). Zestawieniu wciąż lideruje skrzydłowy PGE VIVE Kielce, Arkadiusz Moryto.

20180831LUK_023

Dzisiejszy mecz ze Stalą Mielec to pierwsze domowe starcie kielczan w listopadzie i zarazem ostatnia szansa na zakup korzystnego cenowo łącznego biletu na trzy domowe spotkania PGE VIVE Kielce w listopadzie – z Mielcem, Brześciem i Barceloną. W systemie eBilet.pl zostało jeszcze kilka miejsc w dobrej lokalizacji!

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. Z meczu nie będzie prowadzona transmisja telewizyjna, a zatem zapraszamy do Hali Legionów!