Spektakularny awans prezesa Servaasa w rankingu Forbesa!
22.11.2018, 14:00
News Poza boiskiem

Spektakularny awans prezesa Servaasa w rankingu Forbesa!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Duży skok Prezesa KS VIVE Kielce w klasyfikacji Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie, przygotowywanym przez magazyn Forbes i firmę Pentagon Research! Włodarz kieleckiego klubu znalazł się na 13. miejscu w zestawieniu za rok 2018!

Spektakularny awans Prezesa KS VIVE Kielce! Bertus Servaas znalazł się na 13. miejscu rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie, co oznacza skok o 18 pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy prezes naszego klubu zajął 31. miejsce.

To zaskoczenie, ale mniejsze niż to, że w poprzednich rankingach był poza pierwszą trzydziestką – komentuje dziennikarz TVP 3 Kielce, Leszek Salva – Moim zdaniem, Bert ugruntował swoją pozycje jako biznesmena i działacza do bólu stabilnego i odpowiedzialnego w swoich działaniach, czego w dzisiejszych czasach coraz rzadziej się doświadcza.

Prezes Bertus Servaas od lat jest postacią poważaną w polskim sporcie. Gdy w 2002 roku przejął kielecki klub, zmienił nie tylko nazwę drużyny, ale całą jej organizację. Rozpoczęto wówczas budowę zespołu, który z czasem zaczął liczyć się w Europie. Budowę marki, słynącej nie tylko z dobrych wyników sportowych, ale i solidnego marketingu, komunikacji z kibicami oraz sieci kontaktów łączącej sponsorów, którym zależy na promowaniu piłki ręcznej.

Spektakularny awans w rankingu Forbesa można łączyć z dokonanymi ostatnio transferami, zawieraniem umów z potężnymi sponsorami oraz aktywną działalnością kreującą dyscyplinę w ujęciu lokalnym i globalnym. Prezes Servaas wspiera m.in. funkcjonowanie Małej Ligi Piłki Ręcznej oraz jest członkiem Forum Club Handball, zrzeszającego największe europejskie kluby piłki ręcznej.

Na tak wysoką pozycję składa się mnóstwo czynników, które nie zawsze są mierzalne – ocenia dziennikarz Echa Dnia, Paweł Kotwica – Jeśli chodzi o klasyfikację ludzi sportu, którzy mają określoną wizję na określony czas, wiedzą, jak ją zrealizować i robią to, to dla mnie Bert jest na pierwszym miejscu w tym rankingu.

Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, to dla mnie ogromny zaszczyt po raz kolejny znaleźć się w tym rankingu i to na tak wysokiej pozycji – komentuje Prezes Bertus Servaas – Wierzę, że będzie to miało przełożenie na działania, które wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi piłki ręcznej, poczynimy w kierunku rozwoju dyscypliny i wzmocni dialog o poprawie jej kondycji. Jestem otwarty na rozmowę z władzami na każdym szczeblu.

Rankingowi Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie w 2018 r. lideruje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. W pierwszej trójce znaleźli się także Robert Lewandowski i Adam Małysz. W pierwszej dziesiątce znajdują się ponadto m.in. Czesław Lang, Apoloniusz Tajner, Witold Bańka czy Marcin Gortat, a na 12. miejscu prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki. Prezes Bertus Servaas wyprzedził natomiast m.in. twórcę grupy kolarskiej CCC, Dariusza Miłka, dwukrotną mistrzynię olimpijską w rzucie młotem, Anitę Włodarczyk oraz współwłaściciela firmy bukmacherskiej STS, Mateusza Juroszka.