Wieczór pełen życzliwości
11.12.2018, 11:47
News Poza boiskiem

Wieczór pełen życzliwości

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

  • Anna Benicewicz -Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

W poniedziałek, 10 grudnia, rodzina Klubu Sportowego VIVE Kielce jak co roku spotkała się przy wigilijnym stole. Wieczór z opłatkiem w Hotelu Binkowski zaszczyciło wiele ważnych dla Klubu gości, którzy jednym głosem mówili o wspólnocie i życzliwości od lat towarzyszącym istnieniu zespołu PGE VIVE Kielce.

Klubowa wigilia to stały punkt w kalendarzu przyjaciół KS VIVE Kielce. W okresie przedświątecznym wszyscy ci, dla których klub to coś więcej niż piłka ręczna, spotykają się, by życzyć sobie wspaniałych świąt, podzielić się ciepłem i serdecznością.

W tym roku opłatkowy wieczór w Hotelu Binkowski rozpoczął się od przemówienia Łukasza Krasonia, znanego mówcy motywacyjnego, który od siódmego roku życia jeździ na wózku ze względu na zanik mięśni.

Miałem plan A, by być piłkarzem, ale ze względu na mój stan zdrowia plan ten nie mógł się zrealizować, więc zostałem trenerem osiedlowej drużyny i w ten sposób się realizowałem – opowiadał Pan Łukasz – Lekarz powiedział mi kiedyś, że muszę szybko żyć, bo nie mam dużo czasu. Tak też robię i Wy też musicie szybko żyć. Nie chodzi tu  szybkie związki, szybkie zwycięstwa czy szybkie biznesy. Chodzi o świadome życie. Każdy z Was w coś wierzy i każdy z Was może to osiągnąć. Uwierzcie, że możecie więcej, a porażki, które Wam się przytrafią to jedynie krok konieczny do odniesienia zwycięstwa – tego Wam życzę.

Ciepłe, szczere słowa do zgromadzonych skierował także Prezydent Miasta Kielce, a w latach 2008 – 2014 trener PGE VIVE Kielce, Bogdan Wenta.

Dziś jest wieczór klubu, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Wiele lat temu jedna osoba miała szalony pomysł, który zaczęliśmy realizować, a dziś stoję tu jako prezydent tego miasta – mówił Prezydent Wenta, wspominając swoje lata w klubie i opowiadając o stojących przed nim wyzwaniach w nowej roli, na koniec składając gościom wyjątkowe życzenia – Gdy wygrywamy, jest tłoczno, a gdy przegrywamy, stoimy samotnie. Życzę Wam, byście nigdy nie stali osamotnieni.

Wśród przemawiających znaleźli się także Biskup Marian Florczyk, członek zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce Joanna Winiarska oraz Prezes KS VIVE Handball Kielce S. A. Bertus Servaas.

W poprzednich latach mówiłem o cierpliwości, bo to bardzo ważne – w ostatnich jedenastu latach mieliśmy dwóch trenerów, co świadczy o tym, że mieliśmy jej wiele. Ale dzisiaj nie o tym chciałbym mówić, lecz o wdzięczności, którą każdy powinien mieć w sercu – mówił Prezes Servaas – Bardzo dziękuję, że jesteście ze mną na dobre i na złe.

Włodarz kieleckiego klubu wspominał o największych sukcesach PGE VIVE Kielce. Nie tylko tych, które pierwsze przychodzą na myśl, jak wygrana Ligi Mistrzów czy piętnaście mistrzostw i Pucharów Polski. Także o Małej Lidze Piłki Ręcznej, największym w kraju turnieju dla młodzieży organizowanym przez Fundację VIVE Serce Dzieciom, polskim rekordzie frekwencji na sporcie halowym z 2015 roku (15.300 kibiców na meczu „Mistrzowie w Krakowie”), a przede wszystkim o ludziach, którzy stanowią największy zasób klubu.

Tylu zawodników, którzy kiedyś u nas grali, pozostaje w klubie w innych rolach, to bardzo miłe i ważne dla nas, że chcą zostać, że czują się tu jak w domu – kontynuował Prezes Servaas – Dziś na przykład rozmawiałem z Thorirem Olafssonem, prosił, by Was wszystkich pozdrowić. Rozmawialiśmy po polsku.

Na koniec Prezes Bertus Servaas jeszcze raz podziękował za wsparcie w trudnych chwilach.

W lipcu mieliśmy problemy, dziękuję wszystkim tym, którzy nam pomogli, nie tylko finansowi ale i duchowo. To pokazało, że mamy wspólnotę i prawdziwą rodzinę – podsumował.

Zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem i wymieszali między sobą, życząc sobie pięknych świąt, a następnie usiedli do wspólnej kolacji. Członkowie zarządu, zespół PGE VIVE Kielce, przedstawiciele władz miasta i regionu, przedstawiciele kibiców, sponsorzy, partnerzy dziennikarze, a także m.in. ksiądz Krzysztof Banasik, były drugi trener drużyny PGE VIVE, Tomasz Strząbała, fizjoterapeuta Robert Dziwoń, poprzedni kierownik drużyny Wojciech Łukawski, ambasador klubu Karol Bielecki i wszyscy pozostali żółto-biało-niebiescy Przyjaciele.