Żółto-biało-niebiescy ponownie wśród najpopularniejszych!
01.02.2019, 20:32
News Poza boiskiem

Żółto-biało-niebiescy ponownie wśród najpopularniejszych!

Trener Talant Dujshebaev oraz zawodnicy Krzysztof Lijewski i Alex Dujshebaev znaleźli się wśród wyróżnionych w 67. Plebiscycie Sportowym „Świętokrzyskie  Gwiazdy Sportu”. Szkoleniowiec oraz gracze PGE VIVE Kielce po raz kolejny znaleźli uznanie w oczach członków kapituły plebiscytu oraz kibiców, którzy swoich ulubieńców wybierali w głosowaniu SMS-owym. Ponadto, Ambasadorem Regionu wybrano tego, który od tego sezonu sprawdza się i w roli ambasadora klubu, Sławomira Szmala.

W zeszłym roku był drugi, tym razem wdrapał się na sam szczyt! Najpopularniejszym trenerem regionu świętokrzyskiego podczas gali 67. Plebiscytu Sportowego „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”, która odbyła się w piątek 1 lutego, został Talant Dujshebaev. Odbierając nagrodę, szkoleniowiec PGE VIVE Kielce podziękował za wyróżnienie i w swoim stylu przede wszystkim podkreślił rolę swoich zawodników.

To dla mnie niespodzianka, nie myślałem, że jestem na tyle dobry, by się tu znaleźć – powiedział trener Dujshebaev – Serducho mocno bije! Gratuluję przede wszystkim mojemu zespołowi, który zawsze pracuje i walczy na sto procent, to ich zasługa, że tu jestem. Dziękuję też zarządowi klubu i kibicom, którzy, jak wielokrotnie podkreślałem, są najlepsi na świecie, co udowadniają na każdym meczu. Dzięki nim jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuję bardzo!

Drugie miejsce wśród szkoleniowców zajął trener w KKC Russh Kielce, Grzegorz Nowaczek, a trzecie trener Buskowianki Kielce, Mateusz Grabda.

Po ogłoszeniu najlepszych trenerów w regionie, prowadzący galę przeszli do ogłoszenia dziesiątki najpopularniejszych sportowców w Świętokrzyskiem. W rankingu tym dwa miejsca przypadły naszym zawodnikom – obu prawym rozgrywającym PGE VIVE, Alexowi Dujshebaevowi i Krzysztofowi Lijewskiemu.

Alex uplasował się na ósmej pozycji.

Chciałbym tylko krótko podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, trenerom i kolegom z drużyny – powiedział podczas odbierania nagrody zawodnik.

Chwilę później wyróżnienie za szóste miejsce na scenie odbierał Lijek.

Dziękuję kapitule, a co najważniejsze kibicom i wszystkim, którzy oddali na mnie głosy, to dla mnie pozytywny kop do dalszej ciężkiej pracy – powiedział Krzysztof Lijewski – Nie mogę zapomnieć o prezesach klubu, sztabie szkoleniowym, kierowniku drużyny i kolegach z drużyny. Na końcu chciałbym podziękować mojej cudownej żonie za codzienną miłość i wsparcie w codziennym życiu.

Jury doceniło również Sławomira Szmala, którego wybrano Ambasadorem Regionu Świętokrzyskiego. Ponieważ Sławek nie mógł być obecny na gali, nagrodę w jego imieniu odebrał dyrektor sportowy klubu, Radosław Wasiak.

Mam zaszczyt odebrać to wyróżnienie w imieniu mojego przyjaciela Sławka – powiedział na scenie Radosław Wasiak – Sławek prosił, by przekazać słowa podziękowania dla kapituły za docenienie jego wkładu w rozwój sportu świętokrzyskiego. Prosił również, by podziękować osobom, bez których nie osiągnąłby tego wszystkiego, co osiągnął – rodzinie, zarządowi klubu VIVE Kielce i kolegom z boiska.

Na gali obecna była cała drużyna PGE VIVE Kielce, która żywiołowo reagowała na wyróżnienia trenera i swoich kolegów. Zawodnicy pojawili się w charakterystycznych granatowych garniturach w prążki, które uszyła dla zespołu firma ELES z Kielc.

Najpopularniejsi sportowcy regionu świętokrzyskiego w 2019 roku:

1. Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce

2. Elia Soriano, Korona Kielce

3. Magda Więckowska, Korona Handball

4. Marcin Cebula, Korona Kielce

5. Daniel Adamiec, Russh Kielce

6. Krzysztof Lijewski, PGE VIVE Kielce

7. Mateusz Garbacz, Żak Kielce

8. Alex Dujshebaev, PGE VIVE Kielce

9. Magdalena Skowrońska, Korona Handball

10. Sandra Drabik, Soma Gym Kick Boxing Kielce