06.02.2019, 16:20
News Poza boiskiem

#simplyfans: uśmiechnięta lodówka trafiła do kieleckiego szpitala!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

  • Piotr Domagała
  • Wideo

Piotr Domagała

Piękna, żółta lodówka, wygrana przez kibica PGE VIVE Kielce, Macieja Putałę, w konkursie #simplyfans trafiła dziś do pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii przy ul. Grunwaldzkiej w Kielcach. Prezent ufundowany przez firmę Gorenje już z chwilą pojawienia się na oddziale wywołał żywiołowe reakcje dzieci i personelu.

W listopadzie zachęcaliśmy wszystkich kibiców drużyny PGE VIVE Kielce do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej i firmę Gorenje, w której do wygrania były dwie lodówki odziane w klubowe barwy – jedna dla zwycięskiego kibica, a druga dla klubu, którego ów kibic jest sympatykiem. Zasady były proste – wystarczyło zrobić sobie zdjęcie obrazujące piękne chwile przeżywane dzięki swojej ukochanej drużynie i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #simplymoments. Żółto-biało-niebiescy kibice opanowali social media, aktywnie biorąc udział w konkursie i ostatecznie zajmując trzy miejsca w najlepszej dziesiątce!

Konkurencja była ogromna, ale ostatecznie konkurs wygrał Maciej Putała, wieloletni kibic PGE VIVE Kielce, od trzech lat przebywający na Islandii, gdzie pracuje na lotnisku w pobliżu Reykjaviku. Nic dziwnego! Opublikowane przez niego zdjęcie zapiera dech w piersiach, a zrobione zostało na szczycie charakterystycznej stożkowej góry Kirjufell.

Dobrze mieć takich kibiców jak Maciek, który rozsławia nasz klub na całym świecie. Z chęcią podjęliśmy się przekazania lodówki do kieleckiego szpitala. Mam nadzieję, że będzie służyła młodym pacjentom i pokazywała, że klub to ważna część lokalnej społeczności – mówi dyrektor marketingu PGE VIVE, Paweł Papaj.

Sam Maciek to bardzo barwna postać, o której nie raz było głośno w świecie piłki ręcznej. Uwielbia podróżować po świecie, za każdym razem dumnie prezentując żółto-biało-niebieskie barwy, a np. kilka lat temu, wspólnie z kolegą, jechał autostopem na Final Four w Kolonii, w którym wówczas występował nasz zespół.

W tej sytuacji nie wahał się ani chwili, od razu po ogłoszeniu wyników postanowił zrobić prezent tym, którym na co dzień bardzo potrzeba pozytywnych bodźców.

Od razu pomyślałem, by przekazać lodówkę komuś potrzebującemu – przyznaje Maciej Putała – Lodówka oprócz tego, że jest w najpiękniejszych, żółto-biało-niebieskich kolorach, ma fajny, dziecięcy design, więc postanowiłem, że trafi na oddział dziecięcy szpitala na Czarnowie. Zostawiając ją sobie, cieszyłbym się nią tylko ja, a w szpitalu może się nią cieszyć wiele osób. Mam nadzieję, że klubowe barwy wniosą trochę radości do świata dzieci, które są chore i potrzebują pozytywnych impulsów.

Designerski prezent dostarczyli w środowe przedpołudnie na dziecięcy oddział ortopedyczno-urazowy zawodnicy PGE VIVE Kielce, Arciom Karalok, Arkadiusz Moryto i Alex Dujshebaev, w towarzystwie Maćka, który specjalnie z tej okazji przyleciał do Kielc z Islandii. Lodówka stanęła na honorowym, widocznym z daleka miejscu, idealnie wkomponowując się w kolorowy wystrój szpitalnego korytarza.

W imieniu szpitala i pacjentów chciałbym bardzo podziękować za ten prezent – mówił pełniący obowiązki dyrektora szpitala, Bartosz Stemplewski – Lodówka na pewno będzie dobrze wykorzystana i wniesie wiele uśmiechu do naszego szpitala. Fajnie, że pomagacie, życzę zespołowi samych sukcesów!

Podczas wręczenia lodówki obecny był również dyrektor marketingu Gorenje, Michał Mierzwiński, który bardzo cieszył się z takiego obrotu sprawy.

Idea szczytna, zgodna z ideą funkcjonowania marki Gorenje, ma sto procent poparcia z naszej strony – podkreślił Michał Mierzwiński – Był to konkurs ogólnoeuropejski, a lodówka trafiła do Polski i wiernego kibica piłki ręcznej. Będzie cieszyć nie tylko kibiców klubu, ale także umili czas dzieciom, które spędzając go w szpitalnych okolicznościach.

Po mini-części oficjalnej zawodnicy PGE VIVE przeszli się po oddziale, rozdając autografy i robiąc sobie zdjęcia z małymi pacjentami. Serdecznie dziękujemy personelowi szpitala za ciepłe przyjęcie!

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez oficjalną telewizję klubową PGE VIVE Kielce.

#simplyfans: żółta lodówka trafiła do kieleckiego szpitala!