18.02.2019, 17:12
News Młodzież

Juniorzy z awansem, Miłosz znów najlepszy!

 • Magda Pluszewska
 • Tekst

pluszewska 2

Młodzi kielczanie zajęli drugie miejsce w, rozgrywanym w Ciechanowie, turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Ekipa PGE VIVE Kielce wygrała dwa z trzech meczów, co zapewniło podopiecznym Aleksandra Litowskiego awans do ćwierćfinału rozgrywek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Wałach.

Pierwszego dnia zawodów żółto-biało-niebiescy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski, w sobotę znacznie ulegli ekipie Wybrzeża Gdańsk, a na koniec pięknie pokonali gospodarzy, UKS Nike Ciechanów. Awans do ćwierćfinału zdobyty! Cel osiągnięty!

Cieszymy się, ze weszliśmy do ósemki – komentuje trener juniorskiego PGE VIVE, Aleksander Litowski – To był nasz cel na ten rok. Pamiętajmy, że gramy praktycznie młodszym rocznikiem, niż pozostałe drużyny. Teraz będzie już bezstresowo, wszystko ponad już wywalczony wynik, będzie dla nas świetnym osiągnięcie.

Kielczanie rozegrali dobre zawody, wpadkę zaliczając jedynie w jednym meczu z Wybrzeżem Gdańsk.

Ten mecz zupełnie nam nie wyszedł – przyznaje Sasza Litowski – Rywale mocno zaczęli, próbowaliśmy gonić wynik, początkowo strata nie była zbyt duża, ale później już opadliśmy z sił i nie udało nam się wygrać. Z powodu drobnych kontuzji zabrakło nam wtedy dwóch zawodników z podstawowego składu, Dominika Urbanowskiego i Pawła Cieszkowskiego.

Obaj gracze na szczęście wrócili do zespołu na decydujące starcie z Ciechanowem. Zwycięzca niedzielnego meczu zapewniał sobie awans do ćwierćfinału.

To był mecz o wszystko i dla nich, i dla nas, kto wygra, wchodził do ósemki – mówi trener Litowski –  Spotkanie było wyrównane, największa przewaga, jaką udało nam się wypracować, to były może ze dwie bramki. W końcówce udało nam się odjechać na trzy i tak też wygraliśmy ten mecz.

Po raz kolejny bardzo mocnym punktem zespołu PGE VIVE był Miłosz Wałach, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju.

Wyróżniał się na tle innych bramkarzy, w pierwszym meczu miał ponad 50% skuteczności! W drugim wypadł trochę słabiej, ale w trzecim znów solidnie pobronił – ocenia trener Litowski.

WYNIKI TURNIEJU 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Piątek, 15.02.2019.

 • PGE VIVE Kielce – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:19 (6:11)
 • UKS Nike Ciechanów – Energa Wybrzeże Gdańsk 28:36 (15:20)

Sobota, 16.02.2019.

 • Energa Wybrzeże Gdańsk – PGE VIVE Kielce 31:16 (13:9)
 • UKS Nike Ciechanów – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:29 (17:12) 5:4 w karnych

Niedziela, 17.02.2019.

 • KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Energa Wybrzeże Gdańsk 22:32 (11:15)
 • UKS Nike Ciechanów – PGE VIVE Kielce 25:28 (13:13)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. Energa Wybrzeże Gdańsk
 2. PGE VIVE Kielce
 3. UKS NIKE Ciechanów
 4. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

W ćwierćfinale kielczanie zagrają w grupie M, w której oprócz nich znaleźli się zawodnicy Orlen Wisły Płock, ŚKPR Świdnica I, MSPR Siódemki-Huras Legnica.

W grupie N natomiast rywalizować będą: UKS Anilana II Łódź, Energa Wybrzeże Gdańsk I, UKS Olimpia Biała Podlaska i MTS Kwidzyn.