Michał Jurecki przejdzie operację dłoni!
25.02.2019, 19:01
News

Michał Jurecki przejdzie operację dłoni!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Angela Grewe
  • Foto

angela grewe (1)

Kapitan PGE VIVE Kielce w najbliższą środę, 27 lutego, przejdzie operację dłoni w Poznaniu. To konsekwencja kontuzji doznanej w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen.

Michał Jurecki urazu dłoni nabawił się 20 lutego, podczas spotkania w Mannheim z Rhein-Neckar Loewen, które kielczanie, po wielkiej walce przegrali jedną bramką, 29:30. W pięćdziesiątej minucie spotkania, przy stanie 23:26, Michał oddał rzut na bramkę rywali, a podczas zamachu uderzył dłonią w Iliję Abutovicia. Rozgrywający wrócił jeszcze do obrony, ale po chwili poprosił sędziego o przerwanie gry, zszedł z boiska i nie wrócił już na nie do końca meczu. Następnego dnia, w Kielcach, Dzidziuś przeszedł badanie tomografem komputerowym, które wykazało złamanie pierwszej kości śródręcza.

We wtorek, 26 lutego, rozgrywający przejdzie w Poznaniu konsultacje u prof. Lubiatowskiego, a następnego dnia zostanie poddany zabiegowi zespolenia kości. Od jego przebiegu zależeć będzie długość okresu rekonwalescencji i powrót Michała na boisko.

„Badania tomografem wykazały, że jest złamanie. Wiemy co to za złamanie i w którym miejscu, ale gojenie zależy od traumatyzacji tkanki podczas zabiegu” – wyjaśnia klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek – „To znaczy, że dobór metody zastosowanej podczas operacji zdeterminuje okres rekonwalescencji.”

Wszelkie próby określania przewidywanego czasu przerwy Michała Jureckiego do czasu zabiegu będą tylko niepotrzebnymi dywagacjami. Życzymy naszemu kapitanowi dużo siły, pomyślnego zabiegu i jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia!