Uroš Zorman ponownie w słoweńskiej kadrze!
04.03.2019, 19:38
News Kadry narodowe

Uroš Zorman ponownie w słoweńskiej kadrze!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Angela Grewe
  • Foto

angela grewe (1)

Tym razem w innej roli, ale jednak! Profesor Zorman powraca do reprezentacji Słowenii! Jeden z najlepszych środkowych rozgrywających w historii piłki ręcznej tym razem nie przywdzieje charakterystycznego niebiesko-zielonego trykotu, lecz zasiądzie na ławce trenerskiej obok Veselina Vujovicia.

Zawsze chciałem grać na najwyższym poziomie, w reprezentacji występowałem dopóki mogłem, tak samo jest z ambicjami trenerskimi. Stawiam krok po kroku, zobaczymy, co będzie – mówił nam w październiku Uroš Zorman, nie ukrywając swoich ambicji dołączenia do słoweńskiej kadry trenerskiej.

Tak jak wszystkie swoje cele, tak i ten Uroš konsekwentnie realizuje. Po półrocznym terminowaniu u trenera Talanta Dujshebaeva, Słoweniec zyskał uznanie także w oczach Veselina Vujovicia, który zaprosił go na swojego asystenta w reprezentacji Słowenii. Uroš oczywiście nadal będzie pełnił obowiązki drugiego trenera PGE VIVE Kielce.

Jak podaje słoweński związek piłki ręcznej, decyzja umotywowana jest chęcią wzmocnienia sztabu trenerskiego w trwających kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2020. Po raz pierwszy Uroš Zorman pojawi się na zgrupowaniu kadry w kwietniu. Wówczas Słoweńców czekają dwa mecze z Holandią, z których pierwszy odbędzie się 11 kwietnia w holenderskim Almere, zaś rewanż trzy dni później w Celje.

Uroš Zorman jako zawodnik rozegrał w reprezentacji Słowenii 225 meczów, w których zdobył 523 bramki. Życzymy naszemu trenerowi powodzenia w obliczu nowych wyzwań!